Kolme päeva jooks pälvis jooksjate tunnustuse

Jooksuportaali Marathon100 aasta parima jooksuvõistluse konkursi lõplikes tulemustes troonib kõrgel kolmandal kohal ka Saaremaa kolme päeva jooks. 

SEB Tallinna maratoni ja Eesti ööjooksu järel kolmanda koha saanud kolme päeva jooks on Eesti jooksjate hinnangul siinsel jooksumaastikul selgelt eristuva formaadiga, mis on ka võistluse edu üks põhjusi.

Mullu toimus see võistlus juba 40. korda ja seda korraldab MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks. Saaremaa suurim jooksuvõistlus sai kokku 15,6% häältest.

Jooksu peakorraldaja Tõnu Vaher ütles, et ei teadnud sellisest konkursist midagi, kuid tulemus on muidugi üllatav. “Minu meelest on näitaja see, et kui mujal on tuhandeid jooksjaid, siis meil on neid mõnisada, kuid toetusprotsent on tubli,” lausus ta, lisades, et ju siis rahvale meeldib, ja see paneb veelgi rohkem pingutama.

Samas tunnistas Vaher, et Eestis on väga palju häid ja kõrgel tasemel jooksuvõistlusi. “Tõstaksin esile just Tartu jookse – kõik pingutavad,” märkis Vaher.

Parima jooksuvõistluse valikul oli võimalik oma hääl anda 20. detsembrist 5. jaanuarini. Marathon100 oli jooksjatele hindamiseks välja pannud 15 Eesti suuremat jooksuvõistlust, lisaks sai hääletamise käigus välja pakkuda ka teisi jooksuvõistlusi, millele oma hääl anda.

Parima jooksuvõistluse konkursi esiviisik selgus juba esimese päeva õhtuks, mil antud oli vaid väike osa häältest. Kohad esiviisikus said aga lõplikult paika alles konkursi viimasel päeval. Esiviisik kogus 70% jooksjate häältest ning viiendale kohale tulnud jooksuvõistlus sai ligi kaks korda rohkem hääli võrreldes kuuendaks jäänud jooksuvõistlusega.

Hääli sai 14 jooksuvõistlust Marathon100 poolt eelnevalt välja pakutud 15 jooksuvõistlusest, üllatuslikult jäi ühegi toetushääleta üks Eesti suuremaid jooksuvõistlusi, SEB maijooks.

Lisaks Marathon100 koostatud eelvalikule mainisid jooksjad veel 18 jooksuvõistlust, seega said hääli kokku 32 Eesti jooksuvõistlust. Nii mõnigi jooksjate endi väljapakutud võistlustest kerkis lõpuks ka Eesti paremate jooksuvõistluste esikümnesse.


TULEMUSED

1. SEB Tallinna maraton
2. Eesti ööjooks
3. Saaremaa kolme päeva jooks
4. Tartu sügisjooks/linnamaraton
5. Jüri Jaansoni kahe silla jooks
6. Ümber Viljandi järve jooks
7. SEB Tartu jooksumaraton
8. Narva Energiajooks
9. Pääsküla rabamaraton
10. Vändra maraton

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 201 korda, sh täna 1)