Saaremaale elama: rohkem ruumi ja vähem inimesi (1)

Saaremaale elama rohkem ruumi ja vähem inimesi

RANNA PERE: Piibe Lii (ees); (teises reas vasakult) Uku Pärtel, Sille Riin ja Kreete Mi; (kolmandas reas vasakult) Inga ja Ekke Kaarel. Taga seisab Mikk. Foto: erakogu

Tänapäeval muud enam ei kuulegi, kui et kõik lähevad Saaremaalt minema. Aga ei lähe. Ja mõni tuleb siia ka, sest siin on kena elada. Mikk Ranna seitsmeliikmeline pere on just nõnda otsustanud.

Kolmeaastane Piibe ronib Laimjala vallas Nõmme külas asuva Metsamaja talu köögilaua ääres toolile ja ütleb, et piparkook on süda. See tähendavat üllatust. Selle, et ta on kolmene, arvutab ta näppudel kenasti kokku. Õdede-vendade kokkulugemiseks peab issi appi tulema.

Ranna pere elab oma sõnul poole jalaga Saaremaal ja poole jalaga Tallinnas. Nii juba rohkem kui aasta jagu. Majas käivad suured ümberehitamised. Pereisa Mikk (43) ütleb, et maal elamine paneb aju loovamalt mõtlema. Kui ikka kruvid otsa saavad, siis üle tee ehitusmaterjalide poodi siin ei lähe. Alati tuleb mitu sammu ette mõelda, kui midagi tegema hakkad.

Miku jaoks on ammu selgeks saanud, et ta ei taha nii palju Tallinnas olla. Laimjala rahvamaja juhtimise kõrvalt Kinobussi eest vedades on tal see õnn, et saab mööda ilma palju ringi liikuda. Kontor on küll pealinnas ja sestap tuleb ka seal käia. Paar päeva seal ja pool nädalat Nõmme külas.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 970 korda, sh täna 1)