Repliik: Kaablisari jätkub (12)

Aasta eelviimasel päeval tuli Saarte Hääle toimetusse Ansekülas elav Lembit Kuusk koos abikaasa Marviga. Nende soov oli enne aastalõppu õiglus jalule seada. Nimelt raiuti 21. novembril läbi nende maale jääv Anseküla seltsimaja kaabel ja seltsimaja on sellest ajast vooluta. Antud asjas on politsei algatanud uurimise karistusseadustiku § 218 lõike 1 alusel, mis käsitleb varavastast süütegu väheväärtusliku asja või väheolulise varalise õiguse vastu ja mille eest karistatakse rahatrahviga kuni kolmsada trahviühikut või arestiga. Uurimise huvides Lembit juhtunut kommenteerima ei nõustunud.

Tema abikaasa Marvi soovis aga lehe kaudu tänada tundmatut heategijat, kes oli neid kaabli läbiraiumisega päästnud ohtlikust olukorrast.

“Kui üle kuue aasta koju tagasi tulime, võtsin metallvarrega vikati ja läksin õue niitma,” rääkis Marvi. Siis ta selle kaabli avastaski. “Ma oleksin võinud ju surma saada!” hüüatas Marvi. Kokku oli maa sisse panemata ja voolu all kaablit nende õues Marvi sõnul oma üheksa meetrit. “Ma mõõtsin seda nagu ahvipärdik boamadu,” kirjeldas ta maas vongelnud nelja soonega kaablit. Ootamatu leiu probleemiga pöörduti nii Salme vallavalitsusse kui ka Eesti Energiasse, aga mõistlikku vastust ei saadud.

Valla ehitus- ja maanõunik Jüri Kluge oli algul imestanud, et seltsimajal naabrite luba pole. Hiljem oli ta aga arvanud, et kuna peremeheta kaabel on nende maa peal, võivad nad selle leidvarana Emexisse viia.

Nüüdseks on välja ilmunud ka kaabli projekt, mille on koostanud Leho Jõeäär. Kuid Lembit Kuuse imestuseks puudub sellel allkiri.

Kaabli paigaldasid kohalikud vabatahtlikud talgute korras. Küll aga ilmunud Marvi jutu järgi 20. novembri õhtul pimedas nende õuele Rein Seema, kes olla kaabli paigaldamisel osalenud oma sõnul järelevaatajana. Mees oli vandunud tulist kurja ja lubanud hommikul maapealse osa kaablist ära koristada. “Ülejäänud jagelege Elvega,” öelnud ta lahkudes.

Et politsei on nende kodu külastanud juba kolmel-neljal korral, tahaks Marvi teada, mille eest neid risti on löödud. “Kus on kirves ja miks ei otsita labidaid, millega kaabel paigaldati?” küsis ta, viidates, et tegelikult algas sündmuste ahel sellest, et kaabel paigaldati nende maale loata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 608 korda, sh täna 1)