Naerusuu lapsed said kingikotist pärandiaasta värvimisraamatud

Naerusuu lapsed said kingikotist pärandiaasta värvimisraamatud

PÕNEV VÄRVIMISRAAMAT: 6-aastased Gert Mairo Maidre ja Trevor Ast hindasid lasteaia oma värvimisraamatu väga vahvaks. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare eralasteaial Naerusuu ilmus trükist lasteaia nõukogu liikmete koostatud värvimisraamat “Kus keiakse, senna jäävad jäljed”. Raamatud anti lastele koos värvipliiatsite ja šokolaadiga kätte jõulupeol.

“Aastate jooksul oleme mõelnud, et kingitus võiks olla midagi enamat tavapärasest kommikotist,” ütles Naerusuu lasteaia nõukogu esimees Madli-Maria Naulainen. “Raamatuaastal tõi jõuluvana lastele raamatu, kultuuripärandiaastal tekkis mõte siduda laste kingitus meie kultuuriruumiga,” selgitas Naulainen.

Nii sündiski lasteaiaõpetaja Siret Liivi ideed edasi arendades värvimisraamat, kuhu on mahtunud pilte nii lasteaiast, kodulinnast, Saaremaast kui ka traditsioonidest laiemalt. Raamatu mõte oligi Naulaineni sõnul pakkuda lastele jõulukingina võimalust tunnetada oma kultuuriruumi ja -pärandit.

Raamatus on 40 lehekülge, selle koostamisega olid seotud ennekõike nõukogu liikmed. Esmalt mõeldi välja teemadering, mis raamatusse võiks mahtuda, ja seejärel hakati sobivat materjali otsima.

Uuriti erinevaid võimalusi, vaadati läbi olemasolevaid sarnaseid õppematerjale ja värviraamatuid ning sukelduti internetiavarustesse. Peeti nõu ka mõne kunstnikuga, kuid kahjuks ei oleks sedalaadi tellimustöö mahtunud nõukogu eelarve piiridesse.

Raamat on kokku pandud eelkõige hariduslikel eesmärkidel ja mõeldud kasutamiseks lasteaias. Pildid on pärit mitmest allikast. Suur osa pilte on loodud spetsiaalselt värvimiseks, saarte rahvarõivaste pildid tellis Kuressaare Kultuurivara aastate eest toonaselt ametikooli õpilaselt Evelin Honnosaarelt. Raamatu kaanepildi ja lasteaia pildi joonistas õpetaja Marianne Artus. Mõned pildid on kopeeritud vastavatest õppematerjalidest, osa saadi internetis pakutavatest piltidest.

Õpetajad Brita Pärtel ja Virge Siniallik ütlesid, et nende meelest on see raamat midagi täiesti erilist: “Hästi vahva mõte ja nii palju vaeva oli nähtud.” “Mina näiteks ei raatsi seda oma lastelastele värvida anda, jätan endale mälestuseks,” sõnas Siniallik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 393 korda, sh täna 1)