Autolavka hakkab maarahvale toorpiima müüma (3)

Saaremaal ainsana toorpiima pudelites turustava mahetaluniku Jaan Kiideri toodang tuleb müüki ka kauplusautodes.

“Mul on juba praegu piimamüük päris suur, aga inimesed hakkasid küsima, kas ma seda pudelipiima ei saaks tuua,” ütles lavkajuht Andrus Sunduk. “Külades ei ole ju enam lehmi, varsti võib lehmi näha ainult näitustel, aga maainimene on harjunud rammusama piimaga,” selgitas ta.

Sunduki sõnul kurdavad tema ostjad, et nemad ei tunne poepiima tarbides mingit vahet, kas selle rasvasisaldus on 2,5 või 3,5 protsenti. Jaan Kiideri lehmade piim on aga juba rammusam, seal on rasva 4,7%. Laudapiim ikka laudapiim.

Andrus Sunduk, kelle lavkaring läbib Valjala, Pihtla ja Kaarma valda ning jõuab otsapidi ka Leisi kanti, võtab ringi peale kaasa kasti toorpiima ehk 15 pudelit. Piima nõudlus on külades päris suur. “Praegu müün ühe päevaga 3,5-protsendilist piima mingi 15 pakki ja 2,5-protsendist läheb veel poole rohkem,” rääkis lavkamees.

Andrus Sunduki sõnul on maarahval pudulojustest järele jäänud vaid kanad, igasugune muu loomapidamine on lõpetatud. Ning vaatamata tibude ostmise suurele buumile, millest ajaleheski kirjutatud, on ka kanamune lavka pealt rohkem ostma hakatud. “Kanasid on külades tegelikult vähemaks jäänud. Rebased ja tõhud teevad oma töö ja siis inimesed loobuvad,” teadis Sunduk. “Kui sul on 20 kana ja hommikul näed laudas, et peaaegu kõik on maha murtud, siis võtab see igasuguse kanapidamise isu ära, muneja kana maksab tänapäeval ju päris palju.”

Andrus Sunduki sõnul sarnaneb maainimese elu üha enam linnainimese omale. “Kurb, et ta nii on, aga teha pole midagi,” möönis kaupmees.

Kaks aastat tagasi toorpiima pudelisse villima hakanud Jaan Kiideri sõnul on tema tootmismahud järk-järgult pisut tõusnud ja ka müügikohti on juurde tulnud.

VTA andmetel on Eestis üle 30 piimatootmisettevõtte, kellele on välja antud veterinaartõend toorpiima turustamiseks väljaspool farmi (turud, müügiautomaadid, kauplused). Sel aastal läbiviidud toorpiima ohutuse alases uuringus tõdetakse, et töötlemata toorpiima tarbimine on tänu selle propageerimisele avalikus teaberuumis ja turustamisvõimaluste laienemisele leidmas elanikkonna seas üha suuremat populaarsust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 673 korda, sh täna 1)