Tornimäe näiteselts viib merelõhna mandrilegi (2)

Tornimäe näiteselts viib merelõhna mandrilegi

UUTELE TEGUDELE: Seltsi liikmed Rait Goidin (vasakul), Maidi Tilk, Helle Maidla, valla kultuurijuht Krista Riik, Urve Sepp ja Hando Oll on valmis uuteks väljakutseteks. Foto: Irina Mägi

“Kui te saabute, siis toote endaga kaasa merelõhna ja midagi omapärast. Saarlased, te olete tublid!” Just niimoodi on kolleegid mandri harrastusteatritest iseloomustanud Tornimäe näiteseltsi.

Kui suurtes kogustes Tornimäe näiteselts mõnusat merelõhna nii kodurahvamajas kui ka ringreisidel levitanud on, ei tea täpselt keegi. Küllap on kõik näiteseltsi liikmed saanud endale külge pisiku, mis neid ikka ja jälle lavalaudadele tõmbab, et sealt siis merelõhna publikule jagada. On ju enamik näiteseltsi mängitud näidendeist meretemaatikaga seotud.

Tornimäe näiteseltsi tegelasi on nakatanud eelmisel aastal kaheksakümneseks saanud ergas kultuuritöötaja Ingla Leis. Enam kui veerandsaja aasta eest mandrilt tagasi kodusaarele, täpsemalt Tornimäe rahvamajja kultuuritööle tulnud, kutsus Ingla üsna pea näitemängu tegemisest huvitatud inimesed kokku.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 437 korda, sh täna 1)