Tänu heade inimeste abile saab 43 last jõulukingi (6)

Tänu heade inimeste abile saab 43 last jõulukingi

PAKKIMISTUHINAS: Kinkideks ostetud ja saadud kraami peitsid (vasakult) Eerika Tamm, Elis Luik, Eliisa Siim ja Tuuli Käiro osavalt värvilistesse paberitesse. Foto: Sander Ilvest

Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži tudengite heategevusliku ettevõtmise tulemusena saavad kümned Kuressaare abivajavatest peredest lapsed tõeliselt kena jõulukingi.

Kolledži turismi- ja toitlustuskorralduse tudengite heategevusüritus sai teoks sündmusekorralduse-nimelise õppeaine raames. Selleks olid noored läinud nädala lõpul tragilt Auriga kaubanduskeskuses väljas, et teoks saaks sponsorite abiga kokku pandud loterii ning kokku kogutud ka mänguasjad, mida inimesed abivajavate perede lastele tõid.

Eile keskpäeval läks kolledži ruumes suuremat sorti pakkimiseks ja üks klassiruumidest nägi välja kui tõeline päkapikkude töötuba. Kingivirnad kerkisid aina kõrgemaks ning värvikireva paberi said endale ümber üha uued mänguasjad, maiustused ja mis kõik veel.

Heategevusettevõtmise ühe eestvedaja Eerika Tamme sõnutsi läks kõik suurepäraselt korda. “Teenisime piisavalt raha, et olemasolevatele kingitustele, mis meile toodi, asju veel juurde osta,” ütles Tamm. Tema sõnul õnnestus neil koguda umbes 500 eurot, mis on kingituste ostmiseks juba väga korralik summa. Lisaks tõid inimesed ise ohtralt mänguasju, mida noored said jõulukinkideks pakkida. “Sorteerisime neid toodud mänguasju ja saime neid 34 lapsele, ülejäänud lastele ostsime ise mänguasjad,” selgitas Tamm. Kuna üllal eesmärgil kogunenud raha pole aga veel päris otsas, saavad nad lastele üht-teist veel lisaks osta.

Ühtekokku saab tänu tudengite ettevõtmisele ja headele inimestele, kes seda toetasid, sel aastal Kuressaares suurepärase jõulukingi 43 last. “Sellise nimekirja sotsiaaltöötajad meile andsid,” ütles Eerika Tamm. “Ja kõigile neile lastele on meil kingid olemas,” kinnitas Eliisa Siim, kes samuti heategevusürituse korraldamises osales.

Säilitamaks perede anonüümsust, ei kipu tudengid ise jõulukinke üle andma, vaid edastavad need kohe, kui kõik pakitud, sotsiaaltöötajatele, kellelt nad laste nimekirja said. “Nemad siis nimekirja järgi jagavad. Meie paneme lihtsalt igale kingitusele külge lapse soo ja vanuse, et kellele sobiks,” märkis Tamm. Enne jõule peaks kingitused kindlasti peredeni jõudma.

Tudengid tunnistasid, et nüüd, mil nad on kogemuse võrra rikkad, võiks ju kunagi jälle midagi taolist korraldada. Kindlasti mitte aga päris samasugust üritust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 116 korda, sh täna 1)