Kõljala kultuuriselts peab esimese peo oma majas (1)

Kõljala kultuuriselts peab esimese peo oma majas

PEOSAALI UUESTISÜND: “Olin siin majas lasteaiakasvataja. Nüüd on hoone seltsi kasutuses. Heameel on siia värskelt remonditud ruumi reede õhtul jõulupeole tulla,” lausus Maili Tamm. Foto: Sander Ilvest

Kolmteist aastat tagasi loodud Kõljala kultuuriselts Kevade saab esmakordselt jõulupidu oma majas pidada.

1971. aastal ehitatud lasteaiahoone, mis seisis aastaid tühjana, on viimastel aastatel olnud kultuuriseltsi kasutada. Homseks lõpetab ehitusfirma Arens Ehitustööd kunagise lasteaiasaali renoveerimise.

“Esimest korda saame reedel oma rahva seltsimajja kokku kutsuda,” ütles seltsi juhatuse liige, lasteaiakasvatajana samas hoones töötanud Maili Tamm.

Maja teise otsa põranda uuendamiseks on selts saanud toetust Leaderi programmist. Millal kogu hoone uue välimuse saab, seda ei osanud seltsi liikmed öelda.

“Majas on veel väike spordisaal, saun, köök, naiste käsitöökamber ja meeste puutöökoda. Ka jahiseltsi liikmed hakkavad siin koos käima,” rääkis seltsi juhatuse liige Veeve Kaasik.

Maili Tamme sõnul on käsitöönaised oma töötoa juba ammu korda sättinud. Igal kolmapäeval istuvad käsitööhuvilised kangastelgede taha ja teevad ühiselt ka muid asju.

Lõppev aasta on Kevade seltsile tegus olnud. Vastlapäev, tervisepäev, kevadlaat, jaanipäeva pidamine, õunalaat ja muud ettevõtmised on kenasti korda läinud. Seltsimaja peosaal on jõulukingiks kõigile.

“Raske on, aga oma eesmärgid me saavutame. Kui Eestimaa külasid võib liigitada uinunuteks, ärkavateks ja ärganuteks, siis Kõljala kohta sobib öelda ärganud küla,” iseloomustas oma koduküla Veeve Kaasik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 513 korda, sh täna 1)