Kanadalased müüsid Eestist ostetud praami kahjumiga vanametalliks (3)

Kanadalased müüsid Eestist ostetud praami kahjumiga vanametalliksKanada Newfoundlandi ja Labradori provintsi valitsus müüs vanarauaks ligi 15 aastat tagasi Saaremaa Laevakompaniilt ostetud praami, millele kulutati umbes 20 miljonit Kanada dollarit ja mis tituleeriti lõpuks Eestist pärit roostehunnikuks. 

Kanadalased ostsid Eestis Ahelaiu nime all sõitnud praami 1999. aastal 1,2 miljoni Kanada dollari eest. Seal kandis Ahelaid ajutiselt nime Hull 100, praegu on aluse nimi Nonia. Sel nädalal teatati, et praam müüdi vanarauaks 76 222 dollari eest, vahendas Postimees ajalehte National Post.

Pärast praami ostmist lootsid Kanada ametnikud selle paari aastaga kaasajastada ja plaanisid selleks kulutada 1,7 miljonit dollarit. Tegelikult kulus praami merekõlblikuks muutmiseks viis aastat ning üle 11 miljoni dollari, kuid 1986. aastal Riias ehitatud praamiga jätkus probleeme ka pärast seda.

Aastatel 2007–2012 kulutati veesõiduki remondiks veel suuri summasid. 2007. aastal levisid ka kuuldused, et praami remont seiskus, kuna töötajad ei saanud aru venekeelsest hooldusõpetusest.

Möödunud aasta juulis tuvastasid Kanada transpordiinspektorid, et laeva remondiks on vaja kulutada veel üheksa miljonit dollarit. Endise transpordiministri Paul Davise sõnul otsustas valitsus tol hetkel, et rohkem raha kurikuulsale praamile enam ei kulutata. Kohaliku meedia andmetel kulutati vahetult enne seda laeva remondiks veel kolm miljonit dollarit.

Selle aasta veebruaris teatas provintsivalitsus, et Nonia võetakse liinilt maha.

Ahelaid sõitis Hiiumaa ja mandri, mõnikord ka Muhu ja mandri või Vormsi ja mandri vahel aastaringselt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 862 korda, sh täna 1)