Aasta kiireim aeg on käes: postkontoris saba ukseni (5)

Aasta kiireim aeg on käes postkontoris saba ukseni

KIRJAD JÕULUVANALE: Naerusuu lasteaia Kakukese rühma lapsed jõulusoove posti panemas. Fotokaamera poole vaatavad (paremalt) Karl Martin Kremm, Eliise Raud, Jette Tiitus, Sten-Markus Schapel, Janar Opp, Martin Kivirai ja Cristel Põder. Õpetajad on Marianne Artus (vasakul) ja Virge Siniallik. Foto: Tõnu Veldre

“Eestlased on nüüd pakirahvas,” iseloomustab Kuressaare postkontori juhataja Tiit Kaasik jõulueelset aega, mil “sides” paki kättesaamiseks või muuks toiminguks tuleb keskmiselt pool tundi järjekorras seista.

Nagu igal aastal on detsember postkontori töötajatele aasta kiireim kuu. Kuna Kuressaare postkontoris teenindatakse kliente järjekorranumbri alusel, selgus küsitlusest, et keskmiselt tuleb oodata pool tundi.

Võrdluseks võib öelda, et eelmisel aastal venisid ooteajad 23. detsembril koguni paari tunni pikkuseks.

Saare-Hiiu piirkondliku postkontori juhataja Tiit Kaasik tegeles ka ise eile koostööpartneritele jõulukaartide saatmisega. Juhataja sai vaid pead raputada ja nentida, et järjekorrad on paratamatus.

Kuigi kliendid käivad tema sõnul lainetena, siis päris tühjaks ei jää saal pühade ajal kunagi. “Tüdrukud (klienditeenindajad – toim) töötavad võimete piiril,” kinnitas ta. Isegi töötajate jõulupidu toimub alles uuel aastal.

Tiit Kaasik räägib, et interneti kaudu tellitakse nii riided kui ka muud tarbekaubad, sest nende hind kujuneb koos saatekuluga ikkagi odavamaks kui poes.

Kaasik oli kindel, et kõigi tootegruppide maht kasvab detsembris kolmekordseks. Leevendust pole toonud ka Kuressaare kaks pakiautomaati. Ka need pakid jõuavad lõpuks postitöötlemisse.

Tiit Kaasiku sõnul postitöötajate jaoks rahulikku kuud aastas polegi. Jaanuaris jätkub veel kingisaadetiste ja tervituskaartide saatmine. Suvel, kui asutused ja firmad puhkavad, on saarel turistid. Saadetiste rohkuse üle juhataja ei kurda, sest Eesti Post on aktsiaselts, mis peab kasumit teenima.

Järjekordade pärast palub ta klientidelt vabandust, kuid märkis samas, et ka toidupoodides on pühade eel pikad sabad. Tipphetkedeks lisajõudu pole tal kusagilt võtta. “Ka Võrus on jõulude eel postkontoris sabad,” laitis juhataja maha ajakirjaniku mõtte tuua pühadeks abijõude mandrilt.

Kui palju saarlased jõuluvanale kirjutavad, ta öelda ei osanud, sest igal õhtul viiakse kirjad Tallinna sorteerimiskeskusse, kust need otse Jõulumaale edasi lähetatakse.

Pühade ajal on Kuressaare postkontor avatud 23. detsembril kell 9–15; 24.12–26.12 on kontor suletud; 31. detsembril avatud kell 9–14 ja 1. jaanuaril suletud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 756 korda, sh täna 1)