Mitut moodi mesi (1)

Mitut moodi mesi

Anne Oolupi jaoks on meega mässamine ühtviisi põnev ajaviide ja äriline väljakutse. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare servas kauni lillelise nimega tänaval elab Oolupi pere, kes on viimase paari-kolme aasta jooksul enda jaoks avastanud mesinduse. “Pigem on see hobi või elustiiliäri,” ütleb perepoeg Ergo Oolup, kes on ka kogu asja eestvedaja. Ema Anne rida on n-ö tootearendus ja isa Taimo osaks jäävad tehnikaküsimused.

Mesi on väga tuntud toode ja uuel tulijal alustamine mõistagi raske. Väljakutse oli suur. Põhiküsimuseks sai, kuidas silma jääda, kuidas eristuda, kuidas oma toodetele tähelepanu saada. “Meil on praegu kogemuste hankimise aeg. Sõltuvalt turu nõudlusest peame otsustama, kuidas edasi minna,” ütleb Anne. Kuna koguseliselt toodavad Oolupid mett suhteliselt vähe, tekkiski idee anda sellele n-ö lisaväärtust, pakkuda välja tooteid, milles meesisaldus on väike, siis jagub seda enamaks.

Sellest, mida meega peale saiale määrimise veel teha võib, on räägitud palju ja kirjutatud pakse raamatuid. Näiteks mee raviomadused pole kellelegi uudis. “Otsustasime mõned kuuldud-loetud tarkused teoks teha ja purki panna,” meenutab Ergo ettevõtmise algust.

Praegusest tootevalikust on kõige originaalsema retseptuuriga kehakoorijad. “Igal saunaperel on oma saunasegud. Me oleme ka suured saunafännid ja sellest tuli mõte proovida teha meega kehakoorijat. Enamik müügil olevaid tooteid on ju tehtud õlide ja soola baasil. Meie lähtusime sellest, et mee kasutamisel eriti Saaremaa saunades on pikad traditsioonid,” räägib Anne Oolup. Katsetamise periood oli päris pikk, ligi aasta. Praeguseks on valmis saanud kahte tüüpi kehakoorijaid: ühes on Vahemere soola, mee ja õli kõrval kasutatud ehtsat Lümanda kännutõrva, teises jahvatatud sidrunheina. Purkipanduna ei meenuta see enam kuidagi mett, sest meeprotsent tootes on 20.

Loe edasi OmaKodu talvenumbrist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 166 korda, sh täna 1)