UUS! Vahipataljoni ajateenijad mälestasid langenud relvavenda (FOTOD)

Autor: Sander Ilvest

Vahipataljoni kaitseväelased mälestasid täna hommikul rivistuse ja pärja asetamisega Saaremaal Kudjape kalmistul 2009. aastal Afganistanis NATO operatsioonil langenud endist Vahipataljoni ajateenijat nooremseersant Kristjan Jalakast tema 4. surma aastapäeval.

„Nooremseersant Jalakas oli tõeline kaitseväelane ja eeskuju, kes soovis juba ajateenistuses saada elukutseliseks kaitseväelaseks. Kristjan Jalakas langes küll võõral maal, kuid siiski oma Eesti riigi eest makstes kõige kõrgemat hinda, andes oma elu nii nagu tõeline kaitseväelane, kes on tõotanud truudusega teenida oma riiki ja kui vaja siis kaitsta seda oma elu hinnaga,“ ütles Vahipataljoni ülem major Kaido Sirman meenutades uhkusega seersant Kristjan Jalakast.

Kaitseväe kaplan major Gustav Kutsar pidas mälestustseremoonial nooremseersant Kristjan Jalakase hauaplatsil palvuse ning kaitseväelased mälestasid allohvitseri minutilise leinaseisakuga.

Vahipataljoni endine ajateenija ja Estcoy-9 jaoülema abi nooremseersant Kristjan Jalakas langes 15. detsembril 2009. aastal isevalmistatud lõhkekeha plahvatuses, kui tema allüksus hõivas Wahidi patrullbaasist vähem kui kahe kilomeetri kaugusel ühe hoonetekompleksi, panna välja vaatluspost.

Nooremseersant Kristajn Jalakas läbis oma ajateenistuse vahipataljonis 2008. aastal. Pärast ajateenistust jätkas nooremseersant Jalakas teenistust elukutselise kaitseväelasena Scoutspataljonis ja Kalevi jalaväepataljonis, kus teenis jaoülema abina. Nooremseersant Kristjan Jalakas on maetud Saaremaale Kudjape kalmistule, kus asub ühtlasi ka sõjaeelse aja viimase vahipataljoni ülema kolonel Juhan Tuulingu perekonna hauaplats.

Vahipataljon on spetsialiseerunud eelkõige jalaväe ja sõjaväepolitsei allüksuste väljaõpetamisele. Samuti täidab Vahipataljon kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagab Presidendi Kantselei auvahtkonna ja paneb välja aukompanii riiklikeks ja kaitseväelisteks tseremooniateks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 390 korda, sh täna 1)