Sõdurpoisid on saanud juba 767 paari sokke (FOTOD) (1)

Sõdurpoisid on saanud juba 767 paari sokke

HEA, KUI KEEGI MÕTLEB MEIE PEALE: Saadud sokke imetlevad reamees Kalle Kiik Kuressaarest, Raili Nõgu, reamees Tõnu Ilves ja SH ajakirjanik Ivika Laanet. Foto: Esper Kaar

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna liikmed kinkisid eile koostöös Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl juba viiendat korda kõigile Saare maakonna ajateenijatele jõuluks kodusaarel kootud villased sokid.

Varalahkunud naiskodukaitsja ja Saarte Hääle ajakirjaniku Rita Loeli eestvedamisel 2009. aastal alguse saanud sokikampaaniast on tänaseks saanud oodatud ettevõtmine. Viie aasta jooksul on heatahtlikud kudujad varraste abil sokkideks kudunud ligikaudu 270 kilomeetrit lõnga, millest saaks 36 korda tõmmata ühenduse Kuivastu ja Virtsu vahele.

Esimesed 2013. aasta soojad sokid jõudsid Kuperjanovi üksikjalaväepataljoni sõdurpoisteni juba kolmapäeval. Eile võtsid naiskodukaitsjad ja Saarte Hääl ette tõelise sokiralli, et toimetada kingitused ka teistesse väeosadesse. Esmalt said sokid Paldiskis asuva tagalapataljoni noormehed.

Tagalapataljoni vanemveebel Jaanus Karu ütles kahte sokipaari vastu võttes, et see on ilus traditsioon. “Poistel on alati heameel olnud,” tähendas Karu, kelle sõnul oli läinud aastal tagalapataljonis aega teenimas üle 20 Saaremaa noormehe, kuid tänavu vaid kaks.

Tallinnas asuv logistikapataljon sai 25 sokipaari. Vanemveebel Tomas Bluum arvas, et seda traditsiooni võiks kindlasti jätkata. Sokid antakse poistele üle 20. detsembri jõulupeol. “Saaremaa poisid hoiavad saarlaste lippu kõrgel ja on tublid poisid,” kinnitas Tomas Bluum.

Kuressaare linna lipulaeval Admiral Cowan võttis sokisaadikud vastu laeva vanemmehaanik Taavi Tamm, kes muheledes näitas jalas olevaid villaseid sokke, mis jõudsid temani juba eelmisel aastal.

“See on nii tore, et inimesed leiavad aega kududa, ja teeb kohe südame soojaks, kui varbad on soojad,” rääkis neli aastat Admiral Cowanil töötanud Tamm.

Mereväe kaplan, leitnant (küll mitte saarlane) Tõnis Kark kinnitas, et sokkide saamine teeb südame soojaks. “See on väga armas traditsioon ja meil on väga hea meel, et te olemas olete,” jätkus Kargil kiidusõnu. “Tuleb tunnistada, et ka mina sain ühe korra sinisevalgetriibulised sokid ja need on mul senimaani alles. Saare naised oskavad ikka nii hästi kududa.”

Vahipataljonis olid Saare- ja Hiiumaa sõdurid sokkide saabumise auks suisa spordisaali üles rivistatud. Vahipataljoni ülem major Kaido Sirman imestas, et palju võis küll kuluda töötunde ja kätepaare, et nii ilus žest teha. Major andis üle ka tänukirjad ja Vahipataljoni tänumeened.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu rõõmustas, et endise esinaise Rita Loeli idee elab ja on levinud kaugemalegi. “Olen täiesti kindel, et neid maakondi tuleb veel juurde, kes tahavad, et nende sõdurpoistel oleksid soojad nii jalad kui ka südamed,” lausus ta.

Kuressaarest pärit reamees Tõnu Ilves ütles, kui oli sokid kätte saanud, et tal on täiesti siiralt hea meel. “Suur tänu kõigile kudujatele!” saatis ta kodusaarele tänusõnu. Reamees Ilves oli ka see õnnelik, kes sai endale Virtsust pärit kuduja Inge Õunapuu kootud juba sajanda sokipaari.

Reamees Kalle Kiik Leisi vallast Pärsamalt sõnas, et hea on teada, et keegi mõtleb su peale, ja selline üllatus on väga tore. Viimasena viidi sokid pärale side- ja staabipataljoni.

Sokikampaania korraldajate kinnitusel tehakse seda ka tuleval aastal.

Ivika Laanet, Raul Vinni 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 184 korda, sh täna 1)