Kaarma tervitas uusi ilmakodanikke (FOTOD) (3)

Kaarma tervitas uusi ilmakodanikke

PÄEVAKANGELANE OMA PEREGA: Koos ema Iris Kuuse, õde Kadri ja isa Andro Truuga peole saabunud Kaspar Truu oli üks 51 lapsest, kes tänavusele vastuvõtule kutse sai. Foto: Sander Ilvest

Eile hommikupoolikul olid Kaarma vallamajja kutsutud aasta jooksul valda sündinud 51 pisipoissi ja -tüdrukut.

Traditsioonilisele detsembrikuisele vastuvõtule olid tänavu koos vanematega oodatud 29 poissi ja 22 tüdrukut, kellest kõik peole siiski ei jõudnud.

Üks päevakangelastest, kes eilsest vastuvõtust osa sai, oli Lahekülas elav väike Kaspar Truu koos oma ema Iris Kuuse, isa Andro Truu ja kolmeaastase õe Kadriga. 14. jaanuaril aastaseks saav Kaspar tatsab juba ammu oma jalgel – kõndima õppis ta enne kümnendat elukuud.

“Muidu öeldakse, et tüdrukud on tragimad, aga me ei saa kurta – Kaspar on tubli,” ütles poisi ema Iris. “Roomama hakkas ta juba kuuekuuselt.” Mida vanemaks, seda rahulikumaks, iseloomustas Iris poega. Lasteaias käiva õe Kadriga saab vennaraas suurepäraselt läbi, kui pisikesed naginad mänguasjade pärast välja arvata. “Enamasti on nad suurimad sõbrad,” lausus Iris.

Vallalt kingituseks tassi ja lusika saanud Kaspari pere jaoks oli eilne vastuvõtt oluline sündmus. “Tore, et selliseid üritusi korraldatakse,” kiitis Iris Kuusk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 823 korda, sh täna 1)