Eesti Laulu poolfinaali trügisid ka saarlased (4)

2014. aasta Eesti Laulu poolfinaali valiti 188 loo seast ka saarlaste ansambel Vöörad ja ühe loo autorina pääses püünele ka Sander Mölder.

Üheteistkümnest muusikaasjatundjast koosnev žürii valis 20 parema sekka ansambli Vöörad loo “Maailm on hull”. Loo juurde olid märgitud saarlaste Priit Uustulndi ja Meiko Umala nimed. Muusikasõpradele on need mehed tuntud esinejanimede ULA ja Okym Riim all. Ansambli State of Zoe loo “Solina” üks autor on saarlane Sander Mölder.

Kui Mölder on juba teada-tuntud nimi, siis kooslusest Vöörad pole varem suurt midagi kuulda olnud. Priit Uustulnd, kes on varem Eesti Laulul osalenud koos Teele Viiraga, märkis, et tegelikult on selle koosseisuga toimetatud juba aasta esimesest poolest saadik ja loodetakse ka jätkata. Seega mitte ainult Eesti Laulu jaoks kokku pandud koosseis. Lisaks Uustulndile ja Umalale on bändi naishääl saarlane Tuuli Rand.

Stiililt on lugu “Maailm on hull” Uustulndi juba tuntud stiilis elektrooniline tantsumuusika. Samas on tänapäeval kõik stiilid nii sassis, et eks saab igaüks ise otsustada, millega tegu, märkis Uustulnd. Ta kinnitas, et Eesti Laulule mindi ikka kindla peale välja. “Sinna ei lähe keegi lihtsalt niisama proovima,” naeris Priit Uustulnd, tõdedes samas, et konkurendid on aukartustäratavad. Enne ei saa tema sõnul siiski hinnangut anda, kui teiste lugusid pole kuulnud.

“Sandrile hoian kindlasti pöialt,” ütles Uustulnd saarlasest konkurendi kohta. Saarte Hääl püüdis eile ka Sander Möldriga ühendust saada, kuna Mölder oli aga Eestist ära, ei osutunud see võimalikuks.


Dušš või… ?

Vöörad andsid žüriiliikmetele kõneainet juba enne laulude väljavalimist. Põhjuseks Meiko Umala saarlaslik kõnepruuk. Nimelt märkis ERR-i kultuuriportaali juhtiv žüriiliige Valmer Valme teleintervjuus, et midagi eriti teistmoodi selle aasta lugude seas ei olnud.

“Polnud midagi nii kreisit, nagu mullu Winny Puhh, ehkki ühe loo esimene sõna oli… ma parem ei ütle. See lugu ei saanud edasi, küll aga see artist teise looga. Artistiks Vöörad,” lausus ta.

Priit Uustulnd sai Valme kommentaari kuuldes kõvasti naerda ja ütles, et see sõna oli olnud “dušš”. “Kuidas Okym seda sõna saarlaslikult hääldaks…” jättis ta lause lõpetamata, öeldes vaid, et see oli Valme poolt väga äge tähelepanek.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 117 korda, sh täna 1)