Bussijaam on noortekeskuse ootuses murelik (22)

Juba eelmiste linnavõimude ajal avalikustatud plaan kolida Kuressaare noortekeskus bussijaama hoonesse muutis ettevõtte murelikuks, sest lepingute lõpetamine praeguste rentnikega jätab firma sissetulekuta.

Bussijaama teatel on neil vaba pinda 237 ruutmeetri ulatuses, kuid see ei pruugi olla piisav noortekeskuse normaalseks tegutsemiseks.

OÜ Kuressaare Bussijaam nõukogu esimees Aarne Brokmann märgib linnavalitsusele saadetud kirjas, et noortekeskuse kolimisega bussijaama tuleb osaühingul üheksa allrentnikuga rendilepingud ennetähtaegselt lõpetada, mis võib kaasa tuua juriidilisi vaidlusi.

“Seega jääb OÜ-l aastas saamata kusagil 30 000 euro ulatuses tulu, mis kulub teistpidi hoone haldamiskuludeks. Hetkel on OÜ Kuressaare Bussijaam juhatus ja nõukogu teadmatuses, mida tegelikult plaanitakse ja millisel kujul,” teatab Brokmann.

Kolimisplaan valmistati ette juba eelmiste linnavõimude ajal ja bussijaama ümberehituse rahastamiseks on kokku lepitud müüa noortekeskuse Komandandi tänaval asuv kinnistu 225 000 euro eest kõrvalasuvale Grand Rose’i spaale. Spaa plaanib sinna rajada parkla ja ehitada kino.

Noortekeskuse uus asukoht Kuressaare bussijaama ruumides on kirjas ka IRL-i ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioonileppes, kuid linnavõim seni seda teemat sisuliselt veel arutanud ei ole.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul plaanitakse kokkusaamist tuleval kolmapäeval, et seejärel kohtuda ka bussijaama juhtkonnaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 622 korda, sh täna 1)