Saaremaa Valssi tuleb suurim mineraalveebassein (11)

Saaremaa Valssi tuleb suurim mineraalveebassein

SIIA SAAGU MINERAALVESI: Eile pääses Villi Pihl basseini põhja veel täies riides ja kuiva jalaga. Nädalavahetusel on remont tehtud ja bassein täitub mineraalveega. Foto: Sander Ilvest

Mõnda aega suletud olnud spaa Saaremaa Valss ärkab esmaspäevast taas ellu. Lisaks sellele, et seal seavad end praegu sisse Kuressaare perearstikeskuse tohtrid, avatakse seal ka kohalikust maapõuest ammutatud mineraalveega täidetud bassein.

Veel eile käisid Saaremaa Valsi ruumes remonditööd – töömehed askeldasid usinalt ja ninna hakkas värske värvihõng. Saaremaa Spa Hotellide müügi- ja turundusjuht Villi Pihl kinnitas aga, et juba esmaspäeval avaneb sootuks teine pilt. Hoone majutusosa avatakse vastavalt nõudlusele.

Põhjus, miks basseini hakkab täitma looduslik mineraalvesi, on Pihli sõnul see, et Kuressaare mineraalveel on väga head raviomadused, ning teiseks – kuidagi peab ju teistest spaadest eristuma. “Sellist suurt mineraalveebasseini mujal Eestis ei olegi. Värskas on väiksemad variandid, aga meie mõtlesime kohe sellise suure peale,” rääkis Villi Pihl.

Saaremaa Valsi mineraalveebassein on 15 meetrit pikk ja kuus meetrit lai. Suurim sügavus on väheke üle 130 cm.

Looduslik mineraalvesi, millega bassein täidetakse, saadakse kambriumi veekompleksi alumisest, 565 meetri sügavusest kihist. Kui spetsiifiliseks minna, siis keemiliselt on tegemist kloriidse kaltsium-naatriumveega. Seda mineraalvett, mida puuritakse Saaremaa Valsi oma territooriumilt, kasutatakse põhikomponendina ka vesiravivannides, leevendamaks kroonilisi liigese- ja närvipõletikke, artroose, lihaspingeid ja valusid.

Kindlasti ei ole basseinivesi nii soe kui spaa ravivannides. Seega tuleks basseinis käia mõned korrad rohkem, et ka mineraalvee toime hakkaks mõjuma.

Villi Pihli sõnul on mineraalveevanne varem tehtud vesiravi osakonnas, kuid nõnda suurt basseini pole Saaremaal varem olnud. Basseini proovima on oodatud kõik. Soovijal ei pea kindlasti arsti soovitus kaasas olema. “Mineraalvesi annab häid tulemusi ka näiteks psoriaasi korral. Siis tuleb küll arstiga konsulteerida, aga mingis staadiumis on see kindlasti väga hea.”

Lisaks seisab Saaremaa Valsi fuajees spetsiaalne joogiautomaat, kust saab samuti kohalikku, vähe teistsugust mineraalvett. Seda puuritakse 502 meetri sügavusest ehk kambriumi veekompleksi ülemisest, nn Soela kihist.

Joogiks kasutatav mineraalvesi on nõrga leeliselise reaktsiooniga, kergelt soolaka maitsega. See on sobiv nt kroonilise gastriidi, maksa- ja sapiteede krooniliste põletike ning mitmete ainevahetushaiguste korral. Leeliselise reaktsiooni tõttu leevendab see ka mao ülehappesust ja kõrvetistest tingitud vaevusi.

Lähimad analoogid saaremaistele mineraalvetele on Värska mineraalveed, ent siinsed on kaltsiumirikkamad ja märksa leeliselisema reaktsiooniga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 720 korda, sh täna 1)