Repliik: Hiljaks jäänud plaan (2)

Mina leian, et tervisekeskuse ehitamisel Orissaarde ei ole mõtet.

Põhjendus on see, et kõik toimib. Tervisekeskuste teema oleks pidanud üles kerkima siis, kui perearstid alustasid. Praegu on kõigil tööjärg sees.

Mis see keskus endast kujutaks? Mis seal peaks olema? Kust need inimesed – füsioterapeudid ja õed – sinna tööle võetaks? Tervisekeskuste loomine jääks juba personaliks sobivate inimeste puuduse taha. Ka ei oleks nende rajamine maale väga mõistlik, kuna neile inimestele ei oleks pakkuda piisavalt rakendust. Kui, siis vaid pool kohta või veelgi väiksemat koormust.

Kes suudaks tasuda projekti tohutusuure omaosaluse ja kes hakkaks seda tervisekeskust ülal pidama?

Minul on töötamiseks ruumid olemas, remonditud ja nõuetele vastavad. Seega ei näe ma mingit põhjust ehitada eraldi keskust.

Selle sammuga on lootusetult hiljaks jäädud. Oleks see toimunud kuusteist aastat tagasi, siis, kui me alustasime nullist ja olime kole hädas. Toona ei antud meile selliseks asjaks sentigi – pidime kõik võimalused leidma ravirahast.

Sel ajal oleks ehk tõesti olnud mõttekas koondada perearstid, apteek ja võib-olla ka hambaarstid ühte kohta kokku, aga praegu töötavad nad eraldi ja kõiki kokku enam ei saa. Oleme kõik oma niši leidnud.

Ja et Orissaare keskuses peaksid hakkama vastu võtma Muhu perearst, võib-olla ka Valjala ja Leisi oma – see jääb ära juba transpordi ja logistika tõttu.

Tervisekeskused – see on pigem Kuressaare ja teiste suuremate kohtade teema. Õnneks on selgelt öeldud, et tervisekeskuste rajamine on vabatahtlik ja sunniviisiliselt muudatusi ei tehta.

Elo Lember
Orissaare, Pöide ja Laimjala valla elanike perearst

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)