Suurima tervisepanuse andis “Turvaline küla” (1)

Suurima tervisepanuse andis Turvaline küla

AASTA TERVISEPANUS: Raivo Peeters annab Meelis Juhandile üle tänukirja. Janne Mets on juba saanud lootoselille-kujulise küünlajala ja käepigistuse. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare politseijaoskond pälvis projektiga “Turvaline küla” Saaremaa aasta tervisepanuse tiitli. Tublisid tervisesse panustajaid tunnustati eile Meedla kojas.

Projekti eestvedajad on Lääne prefektuuri piirivalvebüroo vanempiiriametnik Janne Mets ja Kuressaare politseijaoskonna menetlus- ja ennetusteenistuse vanem Meelis Juhandi.

“Olen tõsiselt üllatunud, ei osanud seda üldse arvata,” ütles Saarte Häälele Janne Mets, kelle sõnul ei olnud projekti sugugi keeruline teha.

Kuressaare politseinike projekti eesmärk oli välja tuua kogukonnas muret tekitavad ja turvalisust puudutavad probleemid ning leida neile lahendusi. Projekti kaasati kõik maakonna omavalitsused, 2013. aasta sügiseks jõuti projektiga ka Hiiumaale. Praeguseks on juba plaani võetud laiendada projekti, kaasamaks tervet Lääne-Eesti regiooni.

“Kuressaare politseijaoskonna töötajad on aktiivsed osalema ennetusprojektides, olgu siis tegemist väikelaste või eakatega, nad osalevad aktiivselt ka Saaremaa tervisenõukogu tegevuses,” rääkis tunnustamisüritust juhtinud maavalitsuse osakonnajuhataja Raivo Peeters, kelle hinnangul on projekti kaudu antud omavalitsustele ja küladele nn õng, et kala püüda.

Aasta tervisepanuse nominendid olid: Karujärve tervisespordikeskuse juhatuse liige Aivar Kallas, Orissaare, Valjala ja Pöide tervisespordiürituse “Liikumine toob tervise” projektijuht Maire Käärid, Valjala lasteaia juures tegutseva seltsingu Kaseke juht Laila Harjus, Georg Otsa spaa hotellijuht Piret Trei ja Kaitseliidu Saaremaa maleva kodutütarde osakonna juht Ingrid Paiste.

Tuntud tele- ja raadioajakirjanik Märt Treier rääkis eilsel tunnustamisüritusel ohtudest liikluses ja näitas kahte enda tehtud tõsielulist liiklusteemalist filmi “Georg” ja “Kaspar”. Need on noortele mõeldud elulised lood, mis näitavad, mis juhtub siis, kui purjuspäi rooli istutakse ja kihutatakse.

“Turvavöö ei päästa, päästab suhtumine,” rõhutas Märt Treier, kellele maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhtivspetsialist Solveig Edasi andis eile üle tunnustuse ja tänumeene kui üleriigilisele parimale liikluskasvatajale.

Täna tunnustatakse maanteeameti tänuüritusel Viljandi pärimusmuusika aidas Kuressaare noorte huvikeskuse noorsootöötajat Anne Nelist, kelle eestvedamisel on juba mitmel aastal teoks saanud laste rattasõiduüritus.

Lustlikku meeleolu tõi eilsele tunnustusüritusele Saaremaa ühisgümnaasiumi poisteansambel Varsakabi, keda juhendab Mari Ausmees.

Maakondliku terviseedendamise valdkonna arendajate tänuüritus toimus juba teist aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 838 korda, sh täna 1)