Põllumajandusnõustaja Mai Vaher ehitab puhkemaja (1)

Tuntud põllumajanduskonsulent Mai Vaher ehitab Ratlasse puhkemaja, kuid jääb ka edaspidi truuks eelkõige põllumeeste nõustamisele.

“Puhkemajandus on nii väikse sissetulekuga ettevõtmine, et kui see mul ehituskulusid suudab natuke katta, on hästi,” ütles Mai Vaher. “On vaid paar kuud aastas, mil ma saan selle rendile anda,” lisas ta.

Vaheri sõnul ta ise turistide teenindamisega kohapeal tegelema ei hakka, vaid rendib hoone soovijatele välja. “Kes soovivad, siis ise tegutsevad,” sõnas ta.

Küsimusele, miks ta puhkemaja ehitada otsustas, vastas Vaher, et tema eesmärk oli ajalooliselt suguvõsale kuulunud krunt korda saada. “Rohkem ei midagi,” sõnas ta.

Mai Vaheri sõnul on nende suguvõsas selline põhimõte, et esivanemate vara laiali ei pillata, vaid katsutakse seda hoida ja säilitada. “Uue riigikorra alguses tahtsime sinna külakauplust teha, aga tollane Valjala vallavõim ei väljastanud meile alkoholimüügi luba,” meenutas Vaher, kelle kinnitusel tegutses samas hoones külakauplus ka enne nõukogude võimu tulekut.

Kuuetoaline ja 163 m2 pinnaga puhkemaja peaks valmis saama hiljemalt järgmise aasta lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 749 korda, sh täna 1)