Peksjate kohtuprotsess kuulutati kinniseks (8)

Eile Kuressaare kohtumajas alanud kohtuprotsess raskeid kehavigastusi tekitanud peksjate üle kuulutati kannatanu kaitseks kinniseks.

Kohtualused Egert Oeselg ja Janek Toompuu said kriminaalsüüdistuse tänavu 7. aprillil ühes Kuressaare korteris toimunud peksmise eest. Sõnavahetusest alguse saanud peksmisega tekitasid mehed raske kehavigastuse samas majas elavale mehele, kes läks pidutsejaid korrale kutsuma.

Varem kümmekond korda kriminaalsete tegude eest kohtu all ja vanglas viibinud Janek Toompuu (39) pääses viimati vabadusse tänavu jaanuaris, kui sõlmis kohtuga kokkuleppe ja sai tingimisi vangistuse.

Eelnevalt oli Toompuu istunud kaheksa kuud eeluurimisvanglas, kui politsei oli ta kinni võtnud kahtlustatuna mitmes peksmises, varguses ja sissetungis.

Toona väitis Toompuu kaitsja Alla Raudsepp kohtus, et mehele süüks pandud asjad ei ole vastuvaidlematult tõendatud ning see, mis kokkuleppes kirjas on, ei tähenda, et Toompuu seda ka teinud oleks.

Siiski mõisteti Toompuule jaanuaris kolm aastat vanglakaristust sama pika katseajaga, mis tähendab, et uue kuriteo eest karistust mõistes liidab kohus sellele ka eelneva karistuse. Raske tervisekahjustuse tekitamine läheb karistusseadustiku kohaselt maksma 4–12 aastat vangistust.

Toompuu ise lubas tänavu 17. jaanuaril kohtu alt pääsedes, et rohkem kuritegusid ta toime ei pane. See ei seganud teda juba mõni päev hiljem Kuressaares autot juhtimast, olles ise kerges alkoholijoobes. Mees jäi politseile vahele, kuid kuna tema joove ei ületanud 1,5 promilli, pääses ta väärteomenetluse ja kümnepäevase arestiga.

Ka 33-aastane Egert Oeselg on varem kohtu ees seisnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 962 korda, sh täna 1)