Noorsootöötajad plaanivad ööpäevaringset malevat

Saare maakonna noorsootöötajad loodavad suvel korraldada viie omavalitsuse noortele kuue ööpäeva pikkuse õpilasmaleva.

Eilsel kohtumisel arutasid viie omavalitsuse noorsootöötajad ja maavalitsuse noorsoonõunik Inga Teär võimalusi suure, maakondliku õpilasmaleva korraldamiseks.

“Mingil moel on õpilasmalev ühes, teises või kolmandas vallas tegutsenud, aga sellisel kujul näitab see väsimuse märke,” tõdes Inga Teär. “Samas leidsime, et maakondlik malev oleks liiga suur samm ja me peaksime liikuma hakkama väiksemate sammudega. Kuna praeguse põlvkonna noortel ei ole mingit ettekujutust ega arusaama, mis on ööbimisega õpilasmalev, siis ei julgenud me väga suurt riski võtta.”

Nii ongi esialgu kavas korraldada 13–16-aastastele noortele kuue ööpäeva pikkune malev, milles osaleksid Kuressaare linna ning Kaarma, Muhu, Orissaare ja Pöide valla noored.

“Kui tulevasuvine malev õnnestub, saab hakata mõtlema maakondliku maleva korraldamisele, kuhu kaasata ka nende valdade noored, kus noorsootöötajat ei ole,” ütles Teär.

Noorsootöötajate esialgsete kavade järgi toimuks malev kahes kohas: maakonna ida- ja keskosas.

Täpsemalt saab maleva toimumiskohtadest ja tegutsemiskorraldusest rääkida siis, kui selgus on käes selle rahastamise osas. “Ilmselgelt on ööpäevane malev tunduvalt kallim kui neli tundi päevas koos käia, mille jooksul lastele mõni tund ühist tegevust pakutakse,” märkis Teär.

See, kas noortele on piisavalt tööd pakkuda, on Teäri sõnul eeltöö ja kokkulepete sõlmimise küsimus. “Senistes malevates on tööd jätkunud,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 264 korda, sh täna 1)