KG meenutas oma esimest direktorit Kusti Kokka (6)

KG meenutas oma esimest direktorit Kusti Kokka

MÄLESTUSEKS FILM: Kooli rajaja Kusti Koka meenutuseks tehtud filmi andis Aili Kokale üle 11. klassi õpilane Reelika Rüütel, tagaplaanil Pia-Lotta Toom, kes juhtis ka aktust, ning Teele Raimla. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare gümnaasium tähistas eile kooli rajaja Kusti Koka 75-ndat sünniaastapäeva mälestusaktuse ja selleks puhuks tehtud filmiga “Rajaleidja jälgedes”.

Igal aastal 10. detsembri varahommikul, Kusti Koka sünniaastapäeval viivad kolleegid ja õpilaste esindus tema hauale Kudjape kalmistul mälestuskimbu ja süütavad küünla. Nii oli see ka tänavu.

75. sünniaastapäeva puhul meenutati oma esimest direktorit tänavu veidi pidulikuma mälestusaktusega, mille puhuks oli tehtud ka film “Rajaleidja jälgedes”.

Kusti Koka direktoriks oleku ajal sai alguse tava, et õpetajate päeval ei andnud abituurium koolis mitte ainult tunde, vaid üks õpilane sai asendada ka direktorit.

Praeguste õpilaste Jako Jõgi, Pia-Lotta Toomi ja Sissel Mägi tehtud filmis meenutavadki oma kooliaega ja direktor Kusti Kokka toonased “direktorid”, keda oli kokku üheksa. Üks “direktoritest”, Margus Mägi 6. lennust on aga juba ise manalamees.

“Kaks tolleaegset “direktorit” elab praegu Tallinnas, nii et õpilased pidid minema neid pealinna filmima,” ütles filmi idee autor ja ühtlasi mälestusaktuse korraldaja, vene keele õpetaja Ellen Kask.

Kahjuks sai Kusti Koka ajal õpetajate päeval direktoriks olnud õpilastest aktusele kohale tulla vaid üks – Sem Kolk, kes sai plaadile pandud filmi ka kingituseks.

Aktusele kutsutud Kusti Koka lesk Aili Kokk oli väga liigutatud nii aktusel peetud südamlikest kõnedest, filmist kui ka sellest, et esimest koolijuhti mälestavad ka praegused õpilased, kes pole Kusti Kokka näinudki.

Kusti Kokk oli Kuressaare gümnaasiumi (toonase Kingissepa II keskkooli) direktor aastail 1978–1987, andes kooli võtmekimbu üle praegusele direktorile Toomas Takkisele.

“Kusti ütles, et võib rahuliku südamega koolist ära minna, kui saab oma järglaseks Toomas Takkise,” meenutas Aili Kokk, lisades: “Ja Toomas on oma tööd väga hästi teinud.”

Mälestusaktusest võtsid osa ka kooli vilistlased Kaupo Põld ehk isa Andreas ja Kuressaare linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Tiia Leppik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 863 korda, sh täna 1)