President annab Margus Sinimetsale aumärgi

President annab Margus Sinimetsale aumärgi

EESTVEDAJA: Margus Sinimets on osalenud mitme lahingu taasesituse korraldamisel. Fotol on ta teadustamas Joala mängulahingu ajal tänavu septembris. Foto: Sander Ilvest

Margus Sinimetsale tõi tunnustuse tema tegevus vabatahtlikuna Saaremaa sõjavara seltsis, ütles külaliikumise Kodukant vabatahtlike valdkonna eestvedaja Eha Paas.

Pühapäeval koguneb Pärnus 130 vabatahtlikku üle Eesti, et saada osa tublimate tunnustamisest.

President Toomas Hendrik Ilves ja Eha Paas annavad 20 vabatahtlikule aumärgi ja tänukirja üle Pärnu kontserdimaja kammersaalis. Vabatahtlike tunnustamisüritusele pandi alus 2005. aastal. Aumärgi on saanud 267 vabatahtlikku.

Margus Sinimets tunnistas, et tema jaoks tuli selline teade täieliku ootamatusena. “Loomulikult on hea meel, kui keegi sinu rabelemist märkab,” sõnas ta.

Eha Paas märkis, et Margus Sinimetsa initsiatiivil on Saaremaa relvakollektsionääride kogud ühtseks tervikuks koondatud. Sinimets on korraldanud mitmeid ajalookonverentse ja näidislahinguid, kus taaselustatakse erinevatele ajastutele iseloomulikku olustikku.

Lisaks tänas ta kõiki saarlasi, keda on kandidaatidena üles seatud või keda küll ei seatud, aga kes teevad vabatahtliku tänuväärset tööd.

Saaremaalt esitati aumärgi saamiseks näiteks veel Agnessa Sepp, Katre Halliko, Annika All, Luule Aadussoo, Ludvik Mõtlep ja kogu Valjala vald.

Eesti külaliikumise Kodukant projekti “Märka vabatahtlikke!” raames oli igal inimesel võimalik 31. oktoobrini tunnustamiseks esitada oma kodukohast hoolivaid ja selle arengusse panustavaid vabatahtlikke, nende juhendajaid, kaasajaid, asutusi, ettevõtteid. Laekus 133 ankeeti 124 tunnustatava kohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 550 korda, sh täna 1)