Orel sai valmis

Pärast aastaid kestnud uuenduskuuri taaspühitsetakse täna Laurentiuse kiriku Saueri orel. Tseremoonia viib läbi peapiiskop. Kõlab oratoorium. Laulavad koorid. Selline suursündmus ei puuduta mitte ainult koguduseliikmeid, kes on seitse aastat pidanud läbi ajama väikese oreliga.

Tänane kontsert on osa linna 450. sünnipäeva aastast. Orel lisab uusi võimalusi kultuurielu edendamiseks Kuressaares. Koostöös muusikakooliga hakkavad orelil harjutama ka tulevased Lepnurmed ja Torrimid. Vahest ärgitab oreliga kirikusaal ka ooperipäevade korraldajaid uusi kontserte kavasse võtma. Kuid iseküsimus on see, kui palju kirikuinimesed on üldse valmis selleks, et ilmalikke esinejaid kirikusse lasta.

Arvestades siiski linna ja riigi suurt rahalist toetust kirikuhoone ja oreli taastamiseks, võiks kirik edaspidi olla üha rohkem linnakodanike kasutuses, mitte vaid pühapäevase jumalateenistuse ajal.

Täna on aga kõik huvilised kirikusse oodatud kell kuus õhtul. Muusika on paraku selline asi, mida on sõnades raske edasi anda. Orelit lihtsalt peab ise kuulma ja selle tekitatavaid helisid kehaga tunnetama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)