Öige saarlase tiitli saab Alver Sagur (11)

Öige saarlase tiitli saab Alver SagurTäna pärastlõunal annab Tallinna saarlaste ühenduse juhatuse esimees Kalle Liiv saarlasest ettevõtjale Alver Sagurile üle öige saarlase tiitliga kaasas käiva meene.

“Vanemad saarlased mäletavad, mismoodi nägid välja Kaali järve ümbrus, Panga panga pealne ja Angla tuulikumägi kümmekond aastat tagasi. Nüüd näitavad saarlased külalistele neid paiku uhkusega. Oleme Sagurile nende turismiobjektide korrastamise-arendamise eest tänulikud,” hindas Kalle Liiv vastse öige saarlase tööd.

Kui varasematel aastatel on Tallinna saarlaste ühendus selle tiitliga tunnustanud pealinna saarlasi, siis teist aastat järjest saab öigeks saarlaseks pärissaarlane.

“Kõik sõltub tegijatest. Oleme võtnud seisukoha, et elukoht ei ole määrav. Oleme püüdnud tähele panna ja ära märkida neid saarlasi, kes teevad oma tööd südamega,” toonitas Liiv.

Alver Sagur, kes on viimastel aastatel meisterdanud tiitlisaajaile ehtsast Saaremaa kadakast kepi, läheb täna ise autasu vastu võtma. Kas tiitliga kaasneb traditsiooniline kadakakepp või midagi muud, seda ei tihanud Kalle Liiv öelda.

“Tiitlid tulevad alati üllatusena. Esimese küsimusena tuli pähe, et miks mina. Öigeid saarlasi on ju küll ja küll,” ütles Alver Sagur.

Tänavuse turismihooaja hindas ettevõtja kordaläinuks. Huvilisi jagus nii Kaali kraatrit uudistama, Panga panka imetlema kui ka Angla külastuskeskusse midagi meisterdama ja tuuleveskeid kaema.

Varasematel aastatel on Tallinna saarlaste ühenduselt öige saarlase tiitli pälvinud Paul Tamkivi, Johannes Tõrs, Voldemar Miller, Arnold Rüütel, Heli Lääts, Venno Laul, Ivo Linna, Leo Õispuu, Mati Kaal ja Vjatšeslav Leedo.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 584 korda, sh täna 1)