Naisega koos merele ja kala tuleb (1)

Naisega koos merele ja kala tuleb

MÕRD MERRE VIIMISEKS VALMIS: “See mõrd läheb sellel aastal veel merre,” ütles Arno Tuulik teisipäeva lõuna paiku. Foto: Irina Mägi

Kalur Arno Tuulik jälgib iga päev pingsalt ilmateadet, et teada saada, kas saab kalavetele minekuks paadi vette lükata või peab merelemineku asemel maal midagi ette võtma.

Õigemini on arvutiekraani jälgimine rohkem küll Arno kaasa Marje Ruumeti asi. Kui sünoptikud lubavad tuulevaikset ilma, teeb see mõlemal tuju heaks, sest üle kümne aasta on Nasvalt pärit Arno Tuulik ja Läänemaalt Kasari jõe kallastelt Saaremaale kolinud Marje koos kala püüdmas käinud. Praegugi on nüüdsetel Võhma küla elanikel mõrrad meres. Teisipäeva pärastlõunal arvas Marje, et järgmisel nädalal lubab ilm neid võrgupüügile. Pererahval pole endalgi jõululauale punast kala panna. Mõlemad ütlesid aga nagu ühest suust, et nii palju peaks detsembrikuine meri ikka andma, et perenaine saaks jõuludeks vääriskala lauale tuua.

Praegu püüavad Võhma kalurid aga Küdema lahest räime. “Räim on hea paks. Sellel kalal on minekut. Lesta eriti ei taheta. Lõhet ei ole kolm nädalat näinud. Algul ikka saime. Ükskord tuli kolm lõhet korraga, nii kahe-kolmekilosed,” rääkis Arno.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 999 korda, sh täna 1)