Piirivalvurid jätavad Ruhnu kordoni talveks maha (5)

Täna sõidavad Saaremaa piirivalvurid koos koostööpartneritega Ruhnu, et sealne piirivalvekordon talvekorda seada.

Kuressaare kordoni juhi Tanel Nuudi sõnul naasevad piirivalvurid Ruhnu navigatsioonihooaja alguses, kui kaatrid uuesti vette lastakse. Seni reageeritakse sündmusepõhiselt.

“Lisaks võimalusele Kuressaarest välja sõita on merel laevad ja vajadusel kasutame ka helikopterit,” selgitas Nuut.

Osa merepäästevarustust antakse hoiule Heiki Kukele Muhu merepäästeseltsi Ruhnu allüksusest. Kuke teada jäävad Ruhnu saarele kuivad päästeülikonnad. Paadid on ruhnlastel endil. “Saame reageerida, kui siin midagi juhtub,” kinnitas ta.

Aga suuremateks õnnetusteks saarel küll valmis ei olda. Pealegi on piirivalvekaater juba ammu ära viidud. Kukk avaldas lootust, et kevadel tulevad piirivalvurid saarele tagasi. “Tahaks loota, aga igalt poolt hoitakse kulusid kokku, kindlat ei ole siin miskit,” oli ta tuleviku suhtes üsna kahtleval seisukohal.

Sel aastal on Ruhnus merepääste-alase väljaõppe saanud viis inimest. Nimekirjas on aga koguni üheksa nime. “Kui meie merele läheme, peab keegi kaldal ettevalmistusi tegema, kui on näiteks tegemist alajahtunud inimese päästmisega,” selgitas Heiki Kukk. Ta lisas, et piirivalve on ju lubanud ka kopteriga appi tulla, märkides samas, et kui kopter on Tallinnas, kulub Ruhnu jõudmiseks ikka palju aega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 393 korda, sh täna 1)