Orissaares vaieldakse laste kooli jõudmise üle (1)

Pärast vallavalitsuse vahetust tuleb Orissaare vallas uuesti arutusele aastatagune bussiliini muudatus, millega ühe piirkonna laste kooliminek muudeti lihtsamaks teise piirkonna laste arvelt.

Möödunud aasta septembris tehtud muudatus oli eelkõige vastutulek Orissaare valla rannamaantee äärsete külade lastele, kellest osa pidi bussi peale minema juba kell 7.05 ja istuma seejärel kooli jõudmiseks bussis lausa 55 minutit. Nüüd korjab buss lapsed teeservast peale hulga hiljem ja koolimaja juurde jõuavad nad vahetult enne 8.45 algavaid koolitunde, halbade ilmaolude korral teinekord koguni hiljaks jäädes.

Seevastu Kavandi, Pahila, Tagavere ja Saikla laste jaoks muutus kooliminek 10 minuti võrra varasemaks, kusjuures buss jõuab kooli tervelt tund aega enne koolipäeva algust.

“Praegu ootavad meie lapsed koolimajas terve tund aega, selline olukord on laste jaoks ikka väga nigel,” ütles Väike-Pahila küla lapsevanem Õnnela Haamer, kes nõudis juba möödunud aastal oma piirkonna laste paremat kohtlemist.

Et tollane vallavalitsus pidas bussiliikluse korrigeerimist siiski õiglaseks, jäi Haameri eestvedamisel koostatud taotlus rahuldamata.

Kui nüüd uus vallavalitsus oli ametisse astunud, saatis Õnnela Haamer novembri lõpus vallavalitsusse uue pöördumise, milles tegi uuesti ettepaneku ennistada bussiliinil nr 5901 Orissaare–Taaliku–Randküla–Tagavere–Saikla–Orissaare endised bussiajad. Ehkki pöördumises seda ei mainita, võiks tema sõnul taas tulla arutusele ka koolipäeva alguse varasemaks muutmine.

Orissaare valla sotsiaalnõuniku Tiiu Mägi sõnul kavatseb vald Õnnela Haameri esindatud Kavandi, Pahila, Tagavere ja Saikla küla lapsevanemate muret kindlasti arutada ja kutsuda kokku ümarlaua.

“Praegu tegime liini teenindavale AS-ile GoBus järelepärimise laste sõidukordade kohta, et näha, kui palju on lapsed bussi kasutanud või on neid kooli toodud hoopis autoga,” ütles Tiiu Mägi. “Arutame läbi, kuidas on õigem teha, või tuleb hoopis mingi erabuss veel sõitma panna.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 815 korda, sh täna 1)