Lõpp hea, kõik hea? (2)

Pea poolteist kuud tagasi saeti Tuule tänava dendropargis puudelt ladvad. Nüüdseks on ka teada, kes selle eest karistada sai. Ometi ei saa öelda, et lõpp hea, kõik hea või et õiglus oleks võidule pääsenud. Sest teos jäi süüdi puude saagija, mitte selle töö tellija. Kelle merevaadet kuuse- ja tammeladvad tegelikult varjasid, ei saagi me ilmselt teada. Kui just mõni asjaosaline seda ise kunagi välja ei lobise.

Kuna linnavalitsus sai selle teo puhul algatada ainult väärteo-, mitte kriminaalmenetluse, siis saigi karistada ainult teo toimepanijat. Nii et tõmbad aga saemehe ilusa jutuga haneks, võib-olla maksad trahvigi ta eest ära (kui sul juhtub südametunnistust olema) ja saad järgmised paarkümmend aastat oma aknast merevaadet nautida.

Olgem ausad – see olukord on pehmelt öeldes jabur. Ehk oleks aeg seadust muuta nii, et vastutusele saaks võtta ka kuriteo (sest mis see muud on?) tellija?

Rahul ei ole ju ka dendropargi rajaja Ülo Roos, kes küll ilmselt teab, kellele puud ette jäid, kuid kes aumehena seda nime ei ütle.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 325 korda, sh täna 1)