Kuidas mekib puding vasika pääajust? (1)

Kuidas mekib puding vasika pääajust

TERVISLIK VANAAJA KIIRTOIT: Maitsvate riisist ja suitsusilkudest valmistatud kotlettide ning kaaprisoosti valmistamiseks kulub Ene Sepa kinnitusel kuni pool tundi. Foto: Sander Ilvest

Ei kujuta ette. Anseküla teelistemaja perenaine Ene Sepp aga ilmselt varsti teab. Samuti teavad need vaprad gurmaanid, kes tahavad proovida kohati üllatuslike nimedega koduseid toite, mis pärit 1900. aastate algul Jurjevis (Tartus – toim) välja antud Jaan Koore kokaraamatutest.

Tegelikult ei peagi nende toitude mekkimiseks vapper olema. Tegemist on tavaliste maitsvate koduste roogadega. Tõsi, seda vasika pääaju pudingit pole Ene jõudnud veel valmistada. Kuna toidud, mis vanas Anseküla koolimaja hoones pesitseva teelistemaja menüüs sees, on aga ainult head ja veel paremad, siis ei taha uskuda, et ka mainitud puding võiks kehvake olla.

Sel kuul uksed avanud teelistemaja oli Ene mõtteis juba kümme aastat tagasi. Kuna teelistemaja ehk koht, kuhu teelolijad võisid sisse põigata ja pruukosti võtta, oli see hoone olnud ka ammu aega tagasi, oligi nüüd samas majas elava perenaise soov selline maja uuesti avada. “Otsisin vanu kokaraamatuid ja leidsin aastatest 1900 ja mõni aasta peale,” räägib Ene.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 375 korda, sh täna 1)