Kui palju maksab Hispaania monarhia?

Kui palju maksab Hispaania monarhia

KIRGLIK KÜTT: Hispaania kuninga Juan Carlos I (paremal) eriskummaline kirg, elevandijaht, tekitas möödunud aastal suure skandaali. Pahameeletorm levis nii loomakaitsjate kui ka tavaliste maksumaksjate seas. Pildil on kuninglik persoon jäädvustatud koos jahi juhiga. Foto: internet

Hispaania parlamendi eelarvekomisjonis puhkes sel nädalal terav vaidlus summa üle, mis kavatsetakse järgmisel, 2014. aastal eraldada riigipea, 75-aastase kuninga Juan Carlos I ülalpidamiseks.

Valitsus eraldas Prantsuse päritolu Bourbonide dünastia Hispaania haru ülalpidamiseks 8 miljonit eurot. See on umbes sama summa, mida on kuningale makstud ka varasematel aastatel. Vasakpoolsete opositsiooniliste erakondade esindajad on aga seisukohal, et see rahasumma on üleliia suur.

Nende arvates tuleks arvesse võtta, et riik on sattunud tõsisesse finantskriisi ja seetõttu tuleks ka kuninga ülalpidamiseks ette nähtud summat vähendada vähemalt veerandi võrra. Umbes nii palju on viimastel aastatel kahanenud hispaanlaste keskmine sissetulek.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 134 korda, sh täna 1)