Kuressaare linn sai lõpuks uue valitsuse (FOTOD) (21)

Kuressaare linn sai lõpuks uue valitsuse

UUED TUULED: Kuressaares pole ammu juhtunud, et kogu linnavalitsus korraga välja vahetatakse. Esimest korda koos ühel fotol on (vasakult) arendusosakonna juhataja Simmo Kikkas, haridusosakonna juhataja Tiia Leppik, linnapea Hannes Hanso, abilinnapead Madis Kallas ja Taavi Kurisoo. Raekoja legendaarne kell näitab, et ametis on oldud vähem kui pool tundi. Foto: Irina Mägi

Ühel häälel eile kell 16.01 Kuressaare linnapeaks valitud Hannes Hanso ütles, et koos kinnitatud linnavalitsusega tuleb alustada tegutsemist, et hakkaksid puhuma need uued tuuled, mida rahvas neid valides soovis. Enne volikogu istungit kirjutasid Hanso ja volikogu esimees Toomas Takkis alla ka koalitsioonileppe tegevuskava.

Kuressaare 23. linnapeaks valitud Hannes Hanso oli linnavolikogus ainus kandidaat linnapea kohale. Volikogu esimehe Toomas Takkise küsimusele “Kas on veel keegi, kes soovib saada linnapeaks?” vastajaid ei leidunud.

Hansole andsid poolthääle kõik 18 volikogu kohalolnud liiget. Opositsioonilise Reformierakonna esindaja Jüri Kuusk ütles, et linnapeavalimine ei ole koht, kus sõdima hakata, ning nemad pooldasid riigimehelikku lähenemist.

Samas oli Reformierakonna fraktsioonil eriarvamus linnavalitsuse koosseisu kinnitamise kohta. Nimelt märkis Kuusk, et linnavalitsuse ümberstruktureerimisel ei ole kandvat eesmärki. Ta ei muutunud ei loogilisemaks, lihtsamaks ega efektiivsemaks, pigem keerulisemaks, väitis opositsioon.

Kui linnavalitsuse struktuuri kinnitamisele olid reformierakondlased vastu, siis linnavalitsuse liikmete nimelisel kinnitamisel jäid nad erapooletuks. Hannes Hanso juhitav linnavalitsus kinnitati koosseisus: Tiia Leppik, Madis Kallas, Simmo Kikkas ja Taavi Kurisoo.

Volikogu töökorraldust silmas pidades moodustati kaks fraktsiooni. Reformierakonna fraktsiooni juhib Ly Kallas ja aseesimees on Kaarel Väer. IRL-i fraktsiooni juhib Toomas Takkis ja aseesimees on Taavi Rauniste. SDE oma fraktsiooni registreerimist eile veel ei soovinud.

Volikogu kinnitas ka komisjonid ja nende juhid nii, nagu juba varemgi Saarte Hääles kajastatud koalitsiooni eelnõu ette nägi.

Avalikkusele uued nimed on revisjonikomisjoni juhid ja liikmed, keda volikogu peab valima teistest komisjonidest eraldi. Revisjonikomisjoni esimeheks valiti Mati Mäetalu asendusliikmena volikogusse tulnud Helle Kahm ja aseesimeheks Jüri Kuusk. Liikmeteks said Jaanis Prii, Viljar Aro ja Mart Mäeker.

Lahkuvatele linnavalitsuse liikmetele hüvitise määramise osas läksid volinike arvamused lahku. Koalitsiooni ettepanek oli maksta vähem kui ühe perioodi ametis olnud valitsuse liikmele ühe kuupalga suurune hüvitis, ühe perioodi töötanud ametnikule kahe kuupalga suurune hüvitis ja üle ühe perioodi ametis olnud liikmele kolme kuupalga suurune hüvitis.

Reformierakonna ettepanek oli maksta kõigile lahkuvatele ametnikele kolme kuupalga suurune hüvitis. Koalitsioon surus siiski läbi oma ettepaneku ning seega sai Tiina Talvi hüvitiseks ühe kuupalga, Mati Mäetalu ja Virge Pihel kaks kuupalka ning Kalle Koov ja Argo Kirss kolm kuupalka.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 446 korda, sh täna 1)