Vabatahtlikud küpsetasid Valjala pastoraadis piparkooke (2)

Vabatahtlikud küpsetasid Valjala pastoraadis piparkooke

PIPARKOOGIMEISTRID: Marek, Karel ja Maris Paomees, Pirgit Nuut, Triinu ja Kristel Paomees, Merli Raamat, Oili Tänav, Anneli Kaljuste ning Valjala kiriku ja kirikla perenaine Imbi Kähara. Foto: Ivika Laanet

Juba neljandat aastat kogunesid vabatahtlikud Valjala kiriku pastoraati, et esimeseks advendiks piparkooke küpsetada.

Eile tund enne keskpäeva käis töö pastoraadis hoo ja lustiga: osa vormis piparkooke, osa kaunistas need ära ja kolmas osa oli ahjutoimkonnas.

Suures piparkookide küpsetamises esmakordselt kaasa löönud Merli Raamatu sõnul tuli ta selleks, et endale ja teistele jõuluootuse tunnet tekitada ning lihtsalt head teha. Oili Tänav nentis, et tema on juba harjunud siin käima ja lausa imelik oleks, kui enam ei tuleks. Anneli Kaljuste muigas aga, et värbab endale tulevaseks jõuluetenduseks osalisi. Jõulukuu keskel on juba mõned aastad koos käinud näitetrupil plaanis lasteaialastele taas midagi põnevat etendada.

Kristel ja Triinu Paomees on piparkoogitalgutel käinud kõik need neli aastat, kusjuures esimesel aastal oli Triinu alles ema kõhus peidus. Kolm aastat osalenud Maris Paomees arvas, et tema jaoks on vabatahtlik tegevus elustiil. “See on su mõttemaailmas kinni,” sõnas ta.

Tänavu esmakordselt osalenud Sille Lapp tõdes aga, et üritus on vahva. “Täna näiteks õppisin – elukestev õpe ikkagi –, kuidas glasuuri tehakse,” naeris Lapp, kes oma kinnitusel pole eriti suur kokkaja.

Ettevõtmisele pani aluse Pirgit Nuut, kes kutsus neli aastat tagasi väikese näiteringiseltskonna appi piparkooke tegema. “Kui nõudlust on, siis tullakse kokku ka järgmisel aastal,” lubas Nuut. Ennemalt telliti advendipiparkoogid sponsorite kaudu, kuid siis leiti, et miks mitte neid ise küpsetada. Tore töö ju.

Kiriku perenaine Imbi Kähara, kes on alati piparkoogitaigna valmistanud, rõõmustas, et küpsetustalgutest on saanud järjepidev vahva traditsioon. Vanaema retsepti järgi tehtud taigna tegemiseks kulus Imbil kaheksa kilo jahu. Piparkookide meisterdamist alustati eile hommikul kell 9 ja lõpetati pärastlõunal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 916 korda, sh täna 1)