Mati Mäetalu loobub tööst linnavolikogus (22)

Mati Mäetalu loobub tööst linnavolikogus

EI LÄHE VOLIKOKKU: Linnapea Mati Mäetalu (vasakul) andmas linnavalitsuse lahkumisavaldust üle volikogu esimehele Toomas Takkisele. Foto: Sander Ilvest

Veel viimaseid päevi Kuressaare linnapeana ametis olev, kuid valimiste järel opositsiooni jäänud Mati Mäetalu on teinud avalduse, peatamaks oma linnavolikogu liikme staatus. Seda kinnitas Saarte Häälele Kuressaare linnasekretär Eero Lapp.

Mati Mäetalu ise ei olnud eile kommentaari andmiseks saadaval. Samas on linnapea ajakirjanduses valimiste järel korduvalt väljendanud pettumust ja pahameelt IRL-i ja SDE koalitsiooni loomise protsessi üle. Mäetalu ei varjanud oma pettumust ka volikogu eelmisel istungil linnavalitsuse ametist lahkumise palvet esitades.

Mati Mäetalu asendusliikmena tuleb volikogusse järjekorras alles kolmas inimene, kellel see võimalus oleks. Esimesena pääsenuks Mäetalut asendama kahte eelmisse koosseisu kuulunud volinik Allan Niils, kes aga loobus.

Allan Niils ütles Saarte Häälele, et tema ambitsioonid volikogus on juba rahuldatud ja ta lööb hea meelega kaasa volikogu komisjonide töös.

Volikogu eelmine esimees Erik Keerberg kolib elama Kaarma valda. Seega tuleb Mati Mäetalu asendusliikmena volikogusse esimest korda valituks osutunud Helle Kahm, keda valimiste eelsetes intervjuudes tõstsid väga võimeka inimesena esile mitu Reformierakonna juhtfiguuri.

Linnavolikogus on reedesel istungil oodata teisigi muutusi. Kui linnapea valimine ja linnavalitsuse koosseisu kinnitamine läheb ootuspäraselt, lahkuvad volikogust Hannes Hanso ja Madis Kallas. Nende asendusliikmetena tulevad volikogusse Leet Rauno Lember ja Jaanis Prii.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 203 korda, sh täna 1)