Sõdurpoiste sokkidest veel paarkümmend paari puudu (3)

Sõdurpoiste sokkidest veel paarkümmend paari puudu

KOOB AJAVIITEKS: Elli Aleksašin Kuressaarest ütles, et talle sokikudumine meeldib ja ta teeb seda ajaviiteks. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa naiskodukaitsjate, Kadi raadio ja ajalehe Saarte Hääl kampaania, mis kutsub kuduma ja kinkima meie oma saare ajateenijatele sooje villaseid sokke, on kokku toonud juba 80 sokipaari.

“Tänan kõiki, kes on sokke juba toonud, ja ka neid, kes veel plaanivad tuua,” ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu. Talle teeb oma sõnul suurt rõõmu, et nädal enne tähtaega on enamik vajalikust sokkide kogusest juba koos, ning jääb loota, et heade annetajate abiga saadakse need paarkümmend vajalikku sokipaari veel juurde.

Eile pärastlõunal tõi lehetoimetusse ilusad sinised mustrilised sokid Marju Lepik Kuressaarest. “Kindlasti on see kena traditsioon, mõnel poisil pole võib-olla kusagilt midagi saada,” ütles staažikas kuduja, kes koob ka sokke turule müügiks. Ajateenijatele on Marju sokke annetanud igal aastal.

Elli Aleksašin Kuressaarest ütles, et temal võttis sokipaari kudumine aega nädala. “Ma ei ole nii spets kuduja, aga ajaviiteks,” naeris ta. “Olen oma perele ja lastelastele kudunud, aga sõdurpoistele ei ole varem toonud,” sõnas ta.

Annetatud sokid lähevad ajateenijatele vahipataljoni, mereväebaasi, sidepataljoni, logistikapataljoni ja mujalegi. Sokkidesse võib üllatuseks pista ka midagi magusat – pisikese šokolaadi või kommi – ja nõnda paljud sokkide annetajad talitanud ongi.

Juurde tuleb kindlasti kirjutada kuduja nimi. Sokkide kogumispunktid asuvad Kuressaares Väljaku tn 5 (Kaitseliidu maleva staap) ja Tallinna tn 9 (Saarte Hääle toimetus), Orissaares võib sokid viia raamatukokku ja Kirde poodi, Tornimäel koolimajja ja Salmel lasteaeda. Sokke oodatakse hiljemalt 6. detsembriks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 408 korda, sh täna 1)