Selgusid värvi- ja piirdeaiakonkursi tulemused

Selgusid värvi- ja piirdeaia-konkursi tulemused

Foto: linnavalitsus

Konkursil “Värv Kuressaare majal 2013” tunnistati 650-eurose preemia vääriliseks MTÜ-le Saaremaa Puuetega Inimeste Koda kuuluva Pikk 39 hoone (fotol) värvilahendus.

Konkursi žürii hinnangul on hoone väga hea näide sellest, kuidas fassaaditöödega samaaegselt sai korrektselt ja terviklikult uuendatud kogu hoone. Maja mõjub esinduslikult ja väärikalt ning sulandub oma tonaalsuselt olemasolevasse keskkonda.

Žürii tõi teistele eeskujuks välja veel kuus hästi värvitud maja: Kevade 48, Komandandi 7, Juhan Smuuli 28, Tolli 5, Töökoja 1 ja Tehnika 3. Kokku oli värvikonkursil osalejaid 46.

Tänavusel konkursil “Kuressaare piirdeaiad korda” anti 325-eurone preemia nii Inna Nosenkole Pärna 11 maja piirdeaia eest kui ka Riina Eelmaale Roopa 6 maja piirdeaia eest. Mõlemad piirdeaiad on ehitatud korrektselt, järgides ajalooliselt väljakujunenud keskkonna ja ajastu tüpoloogiat. Piirdeaedade konkursil oli osalejaid 8.

“Loodame, et konkurssidest võetakse innukalt osa ka järgmistel aastatel, sest tänu sellele muutub ju linna üldpilt aina ilusamaks,” sõnas žürii liige, linnavalitsuse vanemarhitekt Maria Reimal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 345 korda, sh täna 1)