Mustjala rahvamaja tähistas 75. sünnipäeva

Läinud reedel oli Mustjala rahvamaja taas rahvast täis, sest meie vana armas rahvamaja tähistas 75. sünnipäeva. Kohale oli tulnud endisi juhatajaid, ringijuhte, töötajaid, külaseltse ja teisi külalisi, kellele see maja on armsaks kooskäimiskohaks saanud.

Nende aastate jooksul on rahvamajas töötanud väga palju aktiivseid, kultuuri armastavaid inimesi, kellest mõni on meie hulgast ka lahkunud.

Kohale tulnud endised ja praegused töötajad said rahvamaja juhatajalt Pille Vendalt kingituse ja lilleõie tänutäheks tehtud töö eest. Vallavanem Kalle Kolteri käest said valla tänukirja rahvamaja, Imbi Kolk, Helje Raaper, Liili Ader, Reine Vinter ja Valve Lõhmus.

See vana maja on näinud ja kuulnud nii palju kultuuri, et tihti avastan end mõtlemast: kui need vanad seinad saaksid vaid rääkida… On ju siin tegutsenud palju kollektiive nagu puhkpilliorkester, meesansambel, naiskoor, segarahvatantsurühm jne.

Rahvamaja praeguse näo kujundavad segakoor, mida juhatab Imbi Kolk, naisrühm Kuldking (juhendaja Helje Raaper), memmede tantsurühm (juhendaja Reine Vinter), ansambel Collection (Kalle Kolter), näitering, kellele kirjutab toredaid näidendeid ja keda juhendab Ilme Kolter, tüdrukute tantsurühm ja laste näitering (juhendaja Liili Ader).

Sünnipäeval esinesid naisrühm, segakoor, memmede tantsurühm, Collection ja näitering. Kultuuri meil tõesti jagub. Seda tõestavad mitmed juba traditsiooniks kujunenud üritused ja loomulikult jagub rahvamaja juhatajal ja tema meeskonnal ka uusi ja põnevaid ideid, et rikastada meie valla kultuurielu.

Pidu oli meeleolukas. Laulu ja tantsu jagus maja igasse nurka. Tantsumuusika eest hoolitses Taniel Vares ning rahvas vihtus hoogsalt tantsida. Jah, meie vald on küll väike ja rahvamaja on vana, aga nagu ütlevad Virve Osila luuleread: “… kooskäimise kohta on tõepoolest vaja – see peab olema soe ja sõbralik maja – rahvale rajatud Rahvamaja. Kuni veel kestab külakultuur, seni väikese rahva vaim püsib suur.”

Reine Vinter

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 294 korda, sh täna 1)