Line-tantsijad tantsisid üle saja tantsu (1)

Pühapäeval sai Tornimäe kultuurimajas kokku ligi 40 line-tantsijat. Rahvast oli nii Kuressaarest, Orissaarest, Tornimäelt kui ka Tõnijalt.

“Oleme ikka üritanud ka sügiseti kokku tulla,” ütles Tornimäel tegutseva line-tantsu klubi eestvedaja Helle Peet. Ta lisas, et suviti kogunetakse Laimjala vallas, kevadeti linnas ja sügisel, Tornimäe tantsuklubi sünnipäeval saadakse kokku Tornimäel.

Keskpäeval alanud üritusel tantsiti päeva lõpuks läbi kõik nimekirjas olnud 102 tantsu. “Meil oli väga tore ja jäime hästi rahule,” hindas Helle Peet toimunut. Päeva mõte oli tuletada üheskoos meelde vanemaid õpitud tantse.

Tornimäe line-tantsu klubil läheb 12. hooaeg. Peedi sõnul on mõned inimesed Tornimäe klubis kaasa teinud selle sünnist saati. “Uusi tuleb visalt juurde, maal on sellega raske,” nentis Helle Peet samas. “Siiamaani oleme püüdnud oma klubi siiski elus hoida, nii et käime ise koos ja kutsume endale ka külalisi,” tähendas Peet, kes ise on juba staažikas tantsija. “Mulle väga meeldib ja siiamaani ei ole ära tüüdanud,” märkis ta.

“See on vaba tants. Kõik saavad osaleda, ka need, kellel pole varasemat tantsukogemust ja kes ei oska koreograafiat. Tullakse ja tantsitakse nii, nagu välja tuleb,” seletas Helle Peet, kutsudes uusi huvilisi liituma.

Kehakinnituseks olid tantsijatel endil söögid-joogid kaasas. Pöide valla kultuurijuht Krista Riik ütles, et tema arust on see igati vahva üritus. Tantsupäeva korraldamist toetas Pöide vald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 317 korda, sh täna 1)