IRL pakub abilinnapeaks Taavi Kurisoo (25)

Fotol Taavi Kurisoo

Kui veel eelmise nädala lõpul oli IRL-i kohalik esinumber ja volikogu esimees Toomas Takkis abilinnapea kandidaadi leidmise osas väheoptimistlik, siis nüüdseks on nõusolek kandideerida saadud Taavi Kurisoolt.
“Mind ei pidanud väga pikalt veenma,” kinnitas Kurisoo, viidates, et temaga hakati läbi rääkima eelmise nädala lõpul.

Seni abilinnapea valitsusalasse kuuluvate töölõikudega mitte eriti tihedalt kokku puutunud Kurisoo ütles Saarte Häälele, et tema arvates on abilinnapea ikkagi strateegiline juht, kes peab nägema suuremat pilti ega peagi peensusteni teadma seda, kuidas tänavaauke parandatakse.

Taavi Kurisoo märkis, et tal on mitmeid mõtteid, kuidas linna elu edendada. Küsimusele, kas maakonnas tasuta ühistranspordi ideed propageerinud Kurisoo viib selle idee ellu linnas, vastas ta, et selliselt nagu Tallinnas see ei toimiks. Samas pakkus ta välja, et tuleks proovida mõnd riigiasutust Kuressaarde tuua.

Juhul kui linnavalitsuse koosseis reedel kinnitatakse, peaks Taavi Kurisoo ametisse asuma 1. jaanuaril. Ülejäänud linnavalitsus alustab juba järgmisest esmaspäevast. Kes ja kuidas seni Kurisoo ametikohta täidab, jääb linnapea otsustada.

Taavi Kurisoo on 33-aastane. Ta on teeninud kutselise sõjaväelasena Baltbatis, osalenud rahuvalve operatsioonide keskuse kaudu kahel välismissioonil Iraagis, samuti töötanud riigikontrollis tulemusaudiitorina.

Kurisoo on omandanud Tartu ülikoolis bakalaureusekraadi riigiteaduste erialal, lisaeriala politoloogia. Praegu jätkab ta õpinguid Tallinna ülikoolis riigiteaduste magistrantuuris. Kurisoo kuulub IRL-i.

Linnavolikogu reedesel istungil esitatakse linnapeakandidaadiks Hannes Hanso, abilinnapeaks Madis Kallas, haridusosakonna juhi kandidaat on Tiia Leppik ja arenguosakonda peaks juhtima hakkama Simmo Kikkas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 332 korda, sh täna 1)