Kesklinna kuusk sai püsti (FOTOD) (5)

Kesklinna kuusk sai püsti

Foto: Sander Ilvest

Eile kell 11.14 jõudis Kuressaare keskväljakule pärale jõulukuusk, mis seekord toodi üsna lähedalt, Aste kandist. Algselt 19 meetrit kõrgest kuusest jäi järele umbes 16 meetrit. “Selleks, et see kenasti püsti saada, tuli natuke maha saagida ning mingi osa on ju ka maa sees,” selgitas linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas.

Linna tänavuse jõulupuu leidis Urmas Kuusk Kuressaare Linnamajandusest. Et puu kasvas tee ääres kahe maaüksuse piiril, siis võib öelda, et kuuse kinkisid linnale maanteeamet ja perekond Nau, ütles Liise Kallas.

Kuusel süüdatakse tuled juba sel pühapäeval kell 18.10. Samal ajal jagatakse soovijatele advendituld ja kuuseokstele saab riputada jõulusoove. Keskväljak suletakse liikluseks reedel ja jääb suletuks jaanuari keskpaigani.

Enne ametliku kuuse kohale jõudmist oli keegi riukamees pannud keskväljakule püsti väikese kuuse, millel kaunistuseks lõhnakuused.

Humoorikas kodanikualgatus vääriks igati kiitust, kuid kahjuks pärines puu Uue tänava parklast. Sealse kuuse latv oli lihtsalt maha saetud. Seetõttu palub linnavalitsus kodanikelt abi, et teo toimepanija(d) välja selgitada.

“Ehk keegi nägi, kuidas selline tegu toime pandi ja kes selle taga on,” edastas Kallas abipalve avalikkusele. Infot oodatakse telefonidel 45 50 555 ja 53 027 949.

Fotod: Sander Ilvest, Irina Mägi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 342 korda, sh täna 1)