Linnuse külad – vihm ja valged kassid

Linnuse külad vihm ja valged kassid

GARAAŽIROMANTIKA: Priit Pajula ja Ilmo Torn putitavad traktorit. Foto: Sander Ilvest

Saare maakonna kaks Linnuse küla elavad oma nimeandja naabruses. Üks neist muistse vabadusvõitluse viimases lahingus langenud Muhu maalinna, teine Jüriöö ülestõusu verise lõpu koha Purtsa Kooljamägede ligi.

Leisi valla Linnuse küla tukub teisipäeva hommikupoolikul novembrikuiselt madala taeva all. Piserdab vihmapuru ja lompidest pritsib autole porivett. Kahe esimese maja uksed on lukus, kolmanda õu hoopistükkis rohtu kasvanud ja neljas meenutab veel pooleli olevat suvekodu. Seega tundub võimalus silorullidega ääristatud põllumaade vahel mõnd külaelanikku kohata üsna lootusetu. Ühte avarasse hoovi jõudes katsume ust. See on lahti.

Aknaaluses hallis hämaruses istub Silvi Torn. “Meie külas on ikka nii vähe elanikke. Kaks küla siin sedaviisi koos, Purtsa külas on seitse inimest, meie külas viis. Kaovad ära tükkis.” Äkki kostab kobinat ja ukseava saab Ilmot täis. Ilmo Torn on Silvi Pärsamal elav poeg. Tema kannul tuleb sugulane Priit Pajula. Meestel on plaanis minna traktorit remontima. “Mis ajal te tulete?” küsib Silvi.

“Kes seda teab. Siis, kui kokku saab. Võib-olla kahe aeg,” vastab poeg ja mehed kaovad talli, st vana lauda juurde masinat putitama.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 857 korda, sh täna 1)