Kuressaare koalitsioon leppis kokku komisjonide esimehed (12)

Kuressaares võimule tulnud SDE ja IRL-i koalitsioon teatas Saarte Hääle järelepärimisele vastuseks saadetud pressiteates, et volikogu komisjonide juhid on kokku lepitud. Juurde luuakse arengukomisjon.

Järgmisel reedel linnavolikogus hääletusele minevate komisjonide juhtide puhul torkab silma, et paljude komisjonide eesotsas soovitakse näha konkreetselt selle valdkonnaga seotud isikuid. Suures osas on põhjuseks kindlasti see, et mõlema koalitsioonierakonna pink on volikogus üsna lühike ja vastava valdkonna inimesi ei ole nende seast alati võtta.

Uue loodava arengukomisjoni etteotsa soovitakse Taavi Raunistet (IRL), aseesimehe kandidaat on Merit Karise (SDE). Rahandus- ja majanduskomisjoni eesotsas tahetakse näha Reet Tuisku (SDE), aseesimehena Taavi Raunistet (IRL). Keskkonna- ja ehituskomisjoni juhiks peaks saama Tambet Kikkas, aseesimeheks Toomas Takkis. Hariduskomisjoni juhina nähakse Kairit Lindmäed (SDE) ja aseesimehena Argo Kirssi (IRL). Kultuurikomisjoni etteotsa peaks asuma Lea Kuldsepp (SDE) ja aseesimehena Anti Toplaan (IRL). Toplaan asuks omakorda juhtima linnakodanikukomisjoni, kus aseesimehe kandidaat on Leet Rauno Lember. Sotsiaalkomisjoni juhiks Viljar Aro (IRL) ja aseesimees oleks Piret Sarjas (SDE).

Revisjonikomisjon peaks saama viie liikmeline, ning selle esimehe kohta pakutakse opositsioonile.  Opositsioonile peaks  jääma  selles komisjonis ka enamus.

IRL-i mehitatava majanduse abilinnapea ametikohale asuva isiku nime ei avalikustatud ka täna. Linnavolikogu esimehe Toomas Takkise sõnul seda lihtsalt veel pole. “Valdkond on suur, tööd on palju, latt on Kalle Koovi poolt kõrgele tõstetud,” märkis Takkis. IRL ei otsi sellele ametikohale ka ilmtingimata poliitilist figuuri.

Juhul kui IRL ei suuda volikogu istungi ajaks ametikohta täita, läheb linnavalitsus suure tõenäosusega esialgu kinnitamisele neljaliikmelisena.

“Iga päevaga see leidmise tõenäosus aina väheneb,” nentis Takkis tõsiasja, et nädal on tegutsemiseks lühikesevõitu aeg.

Kuidas neljaliikmeline valitsus juhita jääva valdkonna katab, on Takkise sõnul tulevase linnapea otsustada. Usutavasti hätta ei jääda.

Võimalust, et sellele ametikohale korraldatakse konkurss, ei saa Takkis oma sõnul ei kinnitada ega ümber lükata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 101 korda, sh täna 1)