Kuressaarel seisab ees vastuoluline kohtuprotsess (15)

Suvel Kuressaare hoolekandeasutuste juhi valimise ümber puhkenud skandaal saab järgmise vaatuse kohtus, sest poliitmängude tulemusel kohast ilma jäetud Piret Sarjas andis SA Kuressaare Hookanne nõukogu kohtusse.

“Minu eesmärk ei ole nui neljaks saada seda kohta, vaid õigluse võidulepääs,” ütles Saarte Häälele Piret Sarjas.

Asja muudab kurioosseks see, et Sarjas valiti kuu aega tagasi Kuressaare linnavolikokku ja sotside-IRL-i võimuliidu algatusel 1. novembril ka volikogu aseesimeheks.

Seejuures oli uue võimuliidu üks esimesi kokkuleppeid juba 21. oktoobril, et “esimesel võimalusel lahendatakse SA Kuressaare Hoolekanne juhi küsimus nii, et läbiviidud konkursi tulemusel valitud juhiga saab sõlmida töölepingu”.

Samal ajal kui volikogus on võimul IRL-i ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna liit, ei ole Kuressaare linnavalitsuses võim sisuliselt veel vahetunud. Siiani ei ole IRL suutnud paika panna oma abilinnapea kandidaati, kes asuks praegu Kalle Koovi istumise all olevale toolile ja sots Hannes Hanso valitakse volikogus linnapeaks alles tuleval reedel.

Seetõttu on n-ö eelmise valitsuse võimu all ka linna sihtasutuste nõukogud. Kuressaare Hoolekande nõukogu keeldus 1. novembril oma suviseid personaliotsuseid muutmast ja Piret Sarjasega SA Kuressaare Hoolekanne juhataja-tegevjuhi teenistuslepingut sõlmimast. Olgugi, et vahepeal olid toimunud valimised, võim linnas muutunud ning Piret Sarjase advokaat hoiatanud SA nõukogu ja linnavalitsust pika kohtuvaidluse eest.

Praegu on SA Kuressaare Hoolekanne juhataja reformierakondlane Tiia Tammsalu, kes kuulub linnavolikokku, selle opositsiooni poolele.

Piret Sarjas ütles, et õiglus tuleb valla päästa ja ebaseaduslikke otsuseid teinud nõukogu ja selle liikmed peavad hakkama vastutama. Just seepärast esitas Sarjase advokaat Kristiina Lee eelmisel nädalal kohtule hagi, sest otsuse kehtetuks tunnistamise nõude aegumistähtaeg oli 12. novembril.

“Heaga prooviti, ei tulnud välja,” märkis Piret Sarjas. “Kui poleks kohtusse pöördunud, oleks rong läinud.”

SA Kuressaare Hoolekanne nõukogul on hagile reageerimiseks ja oma seisukohtade esitamiseks aega detsembri alguseni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 303 korda, sh täna 1)