Baltic Workboats pälvis kõrge tunnustuse (2)

Kaitsetööstuse aastafoorumil pälvis tänavuse aasta kaitsetööstusettevõtte tiitli Baltic Workboats AS. BNS-i andmetel andis aasta kaitsetööstusettevõtte tiitli Baltic Workboatsile Tallinnas üle kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

“Baltic Workboats on ettevõte, mis toodab valdavalt tsiviilotstarbelisi merealuseid, ent auhinna tõid Rootsi rannavalvele ehitatud ja eksporditud viis innovatiivset laeva, mis on spetsiifiliselt arendatud just kriisijärgsete olude tüüpilisi kaitse-eelarveid arvestavalt eriti ökonoomseks ja efektiivseks,” ütles kindralmajor Riho Terras.

Kadi raadio “Keskpäevatunnis” küsitles Baltic Workboatsi ekspordijuhti Jüri Taali saatejuht Tõnis Kipper. Taal tunnistas, et tiitel oli firma jaoks ootamatu tunnustus: “Endale ka veidi üllatus, aga rõõm on seda suurem,” ütles Taal.

Ekspordijuhi arvates on viimasel ajal Nasval tehtud erinevaid laevu ja et nende hulgas on ka patrulllaevu päris palju, siis tunnustus tuli ikka asja eest. Ekspordijuht uskus end teadvat, et maailmas on oma kümmekond eri riiki, kes nende patrulllaevu kasutavad.

Tänaseks sõidavad Workboatsi ehitatud patrulllaevad kõikidel meie lähimeredel – Balti merel, Põhjamerel, Vahemerel, Kaspia merel ning loomulikult Mustal merel. Konkurents on tihe ja nõudmised kõrged. Seega tellimuste saamine Taali sõnul lihtne pole. Riigilaevade tellimused tulevad läbi riigihangete. Lepinguni jõudmine on aastatepikkune töö. Igale kliendile tuleb ennast tuttavaks teha. Hankeetappide läbimine võib võtta aasta kuni paar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 527 korda, sh täna 1)