Valjala vilistlased annetasid kopsaka summa (1)

Valjala põhikooli laupäeval toimunud vilistlasõhtul kogus mittetulundusühing Meie Laste Tuleviku Heaks 605 eurot. 

“See on ju suur summa ning ausalt öelda ei oleks me osanud oodatagi, et nii palju kokku saame,” ütles MTÜ Meie Laste Tuleviku Heaks üks eestvedajaid Ülle Kuusk-Kupits. Arvestades sellega, et eelmisel aastal toetati lapsi 70 euroga, nii et üks laps sai ekskursioonile ja kaks teatrisse, siis nüüd on võimalused ligi kümme korda suuremad, rääkis Kuusk-Kupits.

Küsimusele, kui aktiivselt lapsevanemad õnneloosi tarbeks asju annetasid, möönis Kuusk-Kupits, et oleks siiski suuremat aktiivsust oodanud. Lapsevanemad tõid välja loosimiseks enamasti käsitöid, kuid oli ka mõnusaid suupisteid, mett, raamatuid jpm.

“Inimesed, kes on võtnud selle südameasjaks, tõid kohe mitu asja,” ütles Kuusk-Kupits, kelle sõnul saatis midagi head nii-öelda loosirattasse iga kolmas kodu.

Ülle Kuusk-Kupits märkis, et vaesus on Eestis järjest süvenev probleem. “On nii oluline tuua lapsed vaesusest välja ja pakkuda neile teistsuguseid võimalusi kui see, millega nad kodus kokku puutuvad,” rääkis Kuusk-Kupits, kelle sõnul on MTÜ eesmärk püüda teha natukenegi selleks, et oma valla lapsed vaesuseringist välja saaksid.

Kuusk-Kupits kutsus üles ka teisi lapsevanemaid MTÜ-ga liituma, sest mõtteid ja abikäsi on alati juurde vaja.

Meie Laste Tuleviku Heaks asutajaliikmed on Ahti Kuris, Ülle Kuusk-Kupits, Sille Lapp, Aare Martinson, Angela Mäeots, Margus Mäeots, Aive Mõistlik ja Alur Õunpuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 605 korda, sh täna 1)