Igas lapses peab peituma väike Krõll

Igas lapses peab peituma väike Krõll

NÄITLEJAPREEMIA: Vahva Krõlliplika Liisabel Rang 5.a klassist. Foto: Gert Lutter

Teisipäeval saavutas Kuressaare gümnaasiumi 4.–6. klasside Väikesel Teatriõhtul II kooliastmele “Laval koos Raua, Väli ja Niiduga” võidu 5.a klassi “Entel-tentel Krõlli-lugu”.

“Võrreldes eelnevate aastatega läheb teatrilugu meie koolis järjest enam massidesse heas mõttes,” ütles Kuressaare gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marit Tarkin.

Ta lisas, et aastaid tagasi alustati viiendate klassidega ja kui needsamad viiendikud gümnaasiumiossa jõudsid, oli nende tegemisi ja koostööd nauditav ja tore vaadata. “Nüüd teeb teatrit aga juba kolmandat aastat järjest kogu kool ja enamasti lööb kaasa terve klass.”

Žürii tööd juhtinud eesti keele õpetaja Eve Tuisk ütles, et 4.–6. klasside Väike Teatriõhtu oli hästi vahva. “Ma tõesti nautisin seda õhtut! Parimatest parimate välja selgitamine võttis ikka omajagu aega,” rääkis Eve Tuisk, kelle sõnul selles eas lapsed veel lustivad ega võta kogu maailma valu enda kanda. “Nad tunnevad end laval vabalt, on hästi siirad ja vahetud. Nad on ka leidlikud.”

Ehkki laval olid mitmed Naksitrallid ja Sipsikud, olid nad ometi ainulaadsed. See näitab Tuisu sõnul, et rolli on sisse elatud ja see omaks võetud. Positiivsena jäi silma ka see, et väga palju tähelepanu on pööratud lavakõnele.

5.a klassile (õpetaja Katrin Liiva) tõi Eve Tuisu sõnul võidu etenduse terviklikkus ja seda igas mõttes: oli laulu, tantsu, mängulusti, suurepärast lavakõnet. “Kõik see oli peamõtte teenistuses, et igas lapses peabki väike Krõll peidus olema. See teebki lapsest rõõmsa ja õnneliku lapse. Mina uskusin seda, mida nemad mulle näitasid, mida nemad oma etendusega ütlesid!”


Üheksast seljataha jäänud kooliaastast

Neljapäeval toimus Väikese Teatriõhtu 7.–9. klasside teatriõhtu “Mina ja minu maailm”. Seekord tuli publiku ette tuua lood sellest, mis on asjaosalistele oluline ja mida nad tahavad vaatajatega jagada.

“Eesmärk täideti – murdeealised noored avasid oma lavalugudes suureks saamise võlusid ja ka valu,” ütles eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marit Tarkin, lisades, et räägiti nii alkoholist, narkootikumidest, suitsetamisest, tüdrukute ja poiste erinevustest, konfliktidest vanematega kui ka koolikiusamisest, arvutisõltuvusest ja koolirahust.

Tarkin märkis, et ometi ei tulnud etendusi vaadates peale suur masendus, sest õpilased olid osanud leida õige nurga, esitatavas oli piisavalt huumorit ja mänguga ei pingutatud üle.

Võidutükiks osutus žürii üksmeelsel hinnangul 9.b klassi “Meie”, mis oli klassi ühislooming ja keskendus noorte üheksale koosveedetud kooliaastale, raamiks 1. klassi tulek ja 9. klassi koolisügis. Žürii hindas head taset ja noorte leidlikkust.

Järgmisena on 21. novembril tulemas Kuressaare gümnaasiumi Suur Teatriõhtu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 339 korda, sh täna 1)