Tallinna liinile tuleb kuues bussifirma (6)

Tallinna ettevõte Estonian Lines OÜ taotleb liiniluba, et avada detsembri keskel Tallinna ja Kuressaare vahel veel üks bussiliin.

Estonian Lines OÜ juhtaja Priit Kivi sõnul alustab liin tegevust 13. detsembril ja sõidab esialgu vaid nädalalõputi. “Esialgu tuleme vaiksemalt turule, kevadest plaanime panna käima igapäevase bussiliikluse,” sõnas ettevõtja.

Reedel väljuks Estonian Lines’i buss Tallinnast Kuressaarde kell 15.50 ja sõidaks tagasi Tallinna kl 20.15. “Jälgisime ja analüüsisime ning ma ise nägin, kuidas reede õhtupoolikul jäid inimesed Tallinnas Kuressaare bussi pealt maha,” rääkis Kivi. “Minu hinnangul on nõudlus nädalalõpul natukene suurem kui pakkumine.”

Laupäeva hommikul väljuks buss pealinnast Kuressaare poole kell 9.45 ja naaseks Tallinna pühapäeva pärastlõunal kell 13.50.

Sel suvel alustanud bussifirmal Estonian Lines on praegu vaid kaks bussi, kuid peatselt lisandub ka kolmas. “Me tuleme liinile suure bussiga, kus on avarust ja korralikud suured pagasiruumid,” kinnitas Priit Kivi.

Seni on Estonian Lines pakkunud bussi- ja reisiteenuseid alates busside tellimisvõimalusest kuni ekskursioonide korraldamiseni. Näiteks sügisel oli bussifirma Tallinna Sadamas abiks ristluslaevade teenindamisel. Priit Kivi sõnul plaanib ettevõte avada järgmisel aastal uusi bussiliine ka mujal Eestis.

Estonian Lines OÜ-st saab kuues bussiettevõte, kellel on Kuressaare ja Tallinna vaheline bussiliin. Praegu tegutsevad samal marsruudil Sarbuss, Sareta, Kalle Bussid, GoBus ja Eesti Buss.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 468 korda, sh täna 1)