Kaitseliidu kinnistu planeeringu arutelul proteste ei esitatud (1)

Kolmapäeval toimus Kuressaare ühel tupiktänaval asuva Kaitseliidu kinnistu (Väljaku 5) detailplaneeringu avalik arutelu, kuhu olid oodatud kõik, kellele planeering ja sellega seonduv huvi pakub.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase kinnitusel läks arutelu igati ladusalt ja huvilisi jagus. “Ühtegi protesti planeeringu vastu ei esitatud, küll aga tehti ettepanekuid, mis arhitektidele mõtlemisainet annavad,” tõdes Kallas. Näiteks ettepanek, et Väljaku tänaval võiks keelata veoautode parkimise. Samuti pakuti, et Rohu tänavale, kuhu Väljaku tänav otsapidi välja jookseb, võiks staadioni kõrvale tulla kõnnitee.

Üldjoontes läheb detailplaneering Liise Kallase kinnitusel senist rada edasi ehk siis järgmisena Saare maavalitsusse ja seejärel linnavolikogu komisjonidesse.

Väljaku tänav 5 asuva kinnistu detailplaneering ja Kaitseliidu soov oma kinnistul asuvat staabihoonet laiendada on varem ajakirjanduses jutuainet andnud. Näiteks soovisid Väljaku tänava elanikud aasta alguses, et Kaitseliidu staabihoone laiendamise detailplaneeringuga rajataks neile otsetee kesklinna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 415 korda, sh täna 1)