Mardisante ikka liikus (1)

Ei neh. Mardilaupa piale lõunat keeris ilma nii säotiks, et ma mõtlesi kohe, et eb akka nõukse ilmaga neid mardisantisid üht ootama. Juu jäävad seevoasta. 

Aga näedsa, tullid! Kaks tükki ja igavesed uhked ollid! Laulsid ja tantsisid ja küsisid mõistatusi ja mängsid mänga ja puhas. Isegid pisike jauram olli teestel pilliks seltsis. Põle sie moed kadun kuskile.

Neh, et seltskond nõnna pisike olli, sest ma soa koa aru. Soare pial oo ju rahvast tüki vähäm kut veerandsaa voasta iest, kui mardid viel kaloosi bussiga kaudu soart rinki reenetasid.

Hellamaal muidugid peeti üks suurem mardirall koa maha. Kuulukse, et rahvast olli küll ning viel, aga mardisanta oln sialgid nõnna napisti. Neh, pidu olli sellegipoolest vägev ja näitemäng olli igavene uhke oln.

Lasteaidas olli mardiriede sur pitk pidupäe. Esteks omingust poolt olli lussikapidu. Viis pisikest muhulast said valla poolt omale hõbedased lussikad. Tüdrikumi olli kolm tükki ja poissa kaks. Ja vidusel peeti ää lasteaa isadepäävapidu.

Et mis siis sii sõukse pimeda aaga tehasse koa? Noordekeskuses soab viel oma nädalipäävad köia voatamas ühe Leisi koolis tehtud rojekti piltide näitust merereostamisest. Ja Hellamaa külakeskuses oo kuu lõpuni põllede näitus ülal.

Teisibe õhtast akkasid pihta Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis. Ja lasteaidas tehasse teisibest soadik õhtast kundalini joogat. Sellega oo nõuke kaup, et osa võtmise iest tahetse neli eurut ja lasteaa saali piaks kohale tulema kellu poole kuieks.

Ja muidugid seda joogat akatse nüid masu iga teisibe tegema.

Lõpetuseks ma tuleta teitele uuesti meele, et kui äkist oo mõni viel, kis tahab midagi anneta jõululaada aaks katussetegu toetuse müüki, siis mo kessis ruumi viel oo.

Neh, mineva nädali ma sii üidsi, et Muhu Kess tahab sedaviisi ikka selle Liiva pastoraadi katussetegu toeta. Ilja aa est ma uurisi koa, et kuipalju kiva oo juba ää ostetud ja kindi pantud. Tulli välja, et raha oo tuln üle tuhande euru. Neh tänaseks päävaks kindlaste veelgid rohkem.

Vat sõuksed lood ja laulud. Olge siis munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 178 korda, sh täna 1)